Trzy medale Spartakusa Pyrzyce w Pucharze Polski

Od lewej: Krystian Sitarski, Wiktoria Staszak i Oliwia Sitarska.
Od lewej: Krystian Sitarski, Wiktoria Staszak i Oliwia Sitarska. Spartakus
Młodzi zawodnicy sumo ze Spartakusa przywieźli ze stolicy komplet medali.

W Warszawie został rozegrany Puchar Polski młodzików i kadetów w sumo. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Spartakus Pyrzyce zdobywając trzy medale.

Oliwia Sitarska w grupie młodziczek w kategorii wagowej 35 kg wywalczyła złoty medal, a jej brat Krystian Sitarski uplasował się na 2. miejscu w wadze 40 kg. Oboje są mieszkańcami Parsowa, uczniami SP w Bielicach, a ich trenerem jest Leszek Domszy.

Brązowy medal w grupie kadetek w wadze +65 kg zdobyła tegoroczna brązowa medalistka ME Wiktoria Staszak, uczennica Gimnazjum Publicznego w Pyrzycach, podopieczna Danuty Kuźnickiej.