Trzy dni rywalizacji na Jeziorze Dąbie. Znamy najlepszych w Polsce [ZDJĘCIA]

Na Jeziorze Dąbie w weekend odbywały się mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13.

Na jeziorze Dąbie wystartowało ponad stu młodych zawodników Klasy Optimist grupy A i B z całej Polski. Podczas weekendu rozegrano osiem wyścigów. Ostatecznie na podium znaleźli się:

3. August Sobczak – Sailing Legia – Legia Warszawa

Wysoko w kwalifikacji uplasowali się też członkowie Regatowej Reprezentacji Szczecina. Wśród dziewcząt 16. miejsce zajęła Lena Kaczmarek (Centrum Żeglarskie Szczecin), 18. miejsce Zofia Wołosz (SEJK Pogoń Szczecin), 29. miejsce Lidia Łagodzińska (SEJK Pogoń Szczecin) oraz 34. miejsce Zofia Franecka (SEJK Pogoń Szczecin). W klasyfikacji chłopców 19. miejsce zajął Piotr Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin), 24. miejsce Jakub Podgórny (Centrum Żeglarskie Szczecin), 26. miejsce Bartosz Pluta (SEJK Pogoń Szczecin), 33. miejsce Filip Miller (Centrum Żeglarskie Szczecin) oraz 43. miejsce Karol Rak (SEJK Pogoń Szczecin).