Trzecioligowcy rozpoczęli okres sparingowy. Vineta znów słabsza od Pogoni II

Pogoń II Szczecin na jednym ze swoich boisk ograła Vinetę 3:2.
Pogoń II Szczecin na jednym ze swoich boisk ograła Vinetę 3:2. fot. vineta wolin twitter
PIŁKA NOŻNA. Po paru dniach treningów zespoły Pogoni II Szczecin i Vinety Wolin rozegrały pierwszy letni sparing.

Pogoń II to czołowy zespół III ligi ostatniego sezonu, a Vineta Wolin awansowała z IV ligi i teraz szykuje się do roli beniaminka. Pogoń ma większe aspiracje. Sporo się mówiło, że drużyna będzie walczyć o awans do grona drugoligowców i w związku z tym możliwe są wzmocnienia składu. Na razie konkretów brak.

Oba zespoły niedawno zagrały w finale regionalnego Pucharu Polski, który został rozegrany w Wolinie. Pogoń miała dużą przewagę i wygrała pewnie. W sobotnim sparingu takiej różnicy już nie było widać.

Szkoleniowcy obu zespołów umówili się, że gierka będzie trwała trzy tercje po 35 minut. W pierwszej przeważała Pogoń i objęła prowadzenie, ale Vineta zdołała wyrównać. W drugiej tercji pierwsi trafili Wikingowie, a gospodarze wyrównali. Zanosiło się na remis, jednak tuż przed końcem Pogoń zdobyła zwycięskiego gola.

W składzie Vinety zagrali pozyskani latem Adrian Kołat (przyszedł z Floty Świnoujście) i Damian Gałosz (ostatnio Orzeł Wałcz). Do zespołu może też dołączyć m.in. Szymon Emche, który wiosną był związany ze Świtem Szczecin.

W tym tygodniu Vinetę czekają dwa mecze towarzyskie, w środę z Gryfem Kamień Pomorski, a w sobotę z Gwardią Koszalin.
Świt w sparingu pokonał Kluczevię Stargard 2:0 (bramki Dawida Kisły i Gracjana Goździka), która wiosną spadła z III ligi i teraz zbroi się na czwartoligowców. We wtorek szczecinianie rozpoczną obóz w Jarocinie.

Trzecioligowa drużyna Błękitnych Stargard zagrała w Policach z Chemikiem (IV liga) i efektownie wygrała 6:0. Błękitni testowali trzech kandydatów do zespołu.