Trzecioligowcy bez prochu. Świt Skolwin zremisował, Pogoń II Szczecin pokonana

(sz)
Andrzej Szkocki
Świt Skolwin zremisował 0:0 z Wierzycą Pelplin, a rezerwy Pogoni Szczecin przegrały 0:1 z Radunią Stężyca.

Trener Paweł Ozga zmienił trzech zawodników w jedenastce Świtu Skolwin. Wymuszone kontuzją było wprowadzenie Sebastiana Nagela za Kacpra Wojdaka. Ponadto Adam Ładziak zagrał zamiast Krzysztofa Filipowicza, a Łukasz Zakrzewski zastąpił Pawła Krawca.

Gra skolwinian nie nabrała rumieńców w porównaniu z poprzednim, wygranym 1:0 meczem z Górnikiem Konin. Dużo było niedokładności, a napastnicy Zakrzewski i Nagórski odbijali się od defensywy Wierzycy Pelplin. W pierwszej połowie Świt nie prezentował się lepiej od swojego przeciwnika, a groźny był głównie po stałych fragmentach. Adam Ładziak trafił w mur z rzutu wolnego, a Patryk Bil główkował w golkipera po wrzutce z rzutu rożnego. W 44. minucie wreszcie zapachniało akcją bramkową, kiedy to Łukasz Zakrzewski huknął nieznacznie obok spojenia.

Świt przyspieszył po przerwie i zepchnął gospodarzy we własne pole karne. Coraz większa liczba stałych fragmentów powodowała może nie pożar, ale ognisko pod bramką Wierzycy. W 76. minucie Dawid Zieliński przymierzył z rzutu wolnego w kierunku okienka, ale fenomenalną interwencją popisał się Arkadiusz Moczadło. Przemysław Matłoka zrewanżował się paradą po uderzeniu Karola Szopińskiego i mecz zakończył się remisem 0:0.

Pogoń II Szczecin zagrała przeciwko Raduni Stężyca w podobnym składzie i z identycznym efektem jak w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Rezerwiści przegrali 0:1 wskutek gola Rafała Jankowskiego w końcówce regulaminowego czasu. Po zmianie trenera na Andrzeja Tychowskiego drużyna ze Szczecina jeszcze nie zdobyła gola i punktu.

W poprawieniu statystyk nie pomaga Seiya Kitano. Japończyk został zmieniony już w przerwie na Kamila Słomę. Poza byłym zawodnikiem Ruchu Chorzów wbiegli na boisko z ławki rezerwowych Pach, Kalenik i Krzyżaniak. Na decydujące przyspieszenie było jednak stać przeciwnika.

Wierzyca Pelplin - Świt Skolwin 0:0