MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzecioklasiści wypadli słabiej niż rok temu

Archiwum
Archiwum
Uczniowie trzecich klas z naszego województwa osiągnęli wynik poniżej średniej krajowej na testach.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznego testu trzecioklasistów. Według tych danych średni wynik krajowy, uzyskany przez szóstoklasistów to 22,75 pkt. na 40 możliwych. To mniej niż w ubiegłym roku, kiedy średnia wyniosła 25,27 pkt. CKE przyznaje w raporcie, że w tym roku zadania były trudniejsze niż w ubiegłym.

Średni wynik uczniów województwa zachodniopomorskiego to tylko 21,92 pkt. Trochę lepiej wygląda to w Szczecinie, bo tu uczniowie uzyskali 24,01 pkt. Lepszy wynik osiągnęli uczniowie w Koszalinie, gdzie średnia wyniosła 24,29 pkt. Dobrym wynikiem może też się pochwalić Świnoujście - 24,82 pkt.

Do sprawdzianu 3 kwietnia przystąpiło w województwie zachodniopomorskim 15506 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej rozwiązywało 15146 uczniów, a 360 uczniów rozwiązywało zadania w arkuszach dostosowanych. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Tegoroczny zestaw zadań był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego. Uczniowie najwyższe wyniki uzyskali za rozwiązanie zadań sprawdzających umiejętność korzystania z informacji, nieźle poradzili sobie z czytaniem i pisaniem, a najsłabiej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania posiadanej wiedzy w praktyce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński