Trzecia porażka Spójni Stargard w I lidze koszykarzy

Tadeusz Surma
Stargardzki zespół przegrał na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 67:76. Spójnia jeszcze nie wygrała w tym sezonie.

Po dwóch wysokich porażkach, z ACK UTH Rosa Radom i Pogonią Prudnik, stargardzka Spójnia zagrała dzisiaj na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz. Tym razem powalczyła, ale to nie wystarczyło by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. W pierwszej kwarcie skutecznie zagrał w Spójni Łukasz Pacocha, który rzucił 11 punktów. W drugiej kwarcie 9 pkt rzucił Damian Pieloch. Stargardzianie po dwudziestu minutach przegrywali tylko 35:36.

W trzeciej kwarcie, w 38 minucie spotkania, był remis 51:51. Skuetczniejsza gra w końcówce tej części gospodarzy sprawiła, że po trzech kwartach wygrywali 62:55. W czwartej kwarcie Spójnia walczyła o odrobienie strat punktowych, ale w najlepszej sytuacji zbliżyłą się na cztery punkty. Astoria pilnowała, by jej przewaga była bezpieczna. A pomogły w tym między innymi trzypunktowe trafienia Piotra Robaka. Spójnia przegrała 67:76.

Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 76:67 (18:22, 18:13, 26:20, 14:12)

Spójnia: Pieloch 16 (raz za 3 pkt), Pytyś 15, Pacocha 13 (3), Wróblewski 3 (1), Soczewski 2 - Raczyński 10 (1), Bigus 6, Koziorowicz 2, Bodych.