MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzebiatów. Odbyły się wojewódzkie dożynki. Podczas święta plonów ogłoszono wyniki konkursów

Maciej Janiak
W Trzebiatowie odbyły się dożynki wojewódzkie. Podczas święta plonów ogłoszono wyniki konkursów m.in. na najpiękniejszą wieś w zachodniopomorskim.

Nie zabrakło koncertów ludowych i biesiadnych, był konkurs na najpiękniejszy wieniec święta plonów oraz korowód dożynkowy.
Goście mogli spróbować regionalnych potraw, prezentowały się koła gospodyń wiejskich z regionu, byli rękodzielnicy, producenci wyrobów lokalnych.

Dowiedzieliśmy się, która z zachodniopomorskich wsi jest najpiękniejsza, a które niewiele jej ustępują. W drugiej edycji konkursu marszałka województwa Piękna Zachodniopomorska Wieś (rok 2019) zwyciężył Biały Zdrój w gminie Kalisz Pomorski. Dzięki temu mieszkańcy sołectwa będą mieli na realizację swoich planów 40 tys. zł. II miejsce zdobyły Krzywice w gminie Osina (30 tys. zł). Podium uzupełnia Domacyno w gminie Karlino (20 tys. zł). Na wyróżnienie i dziesięć tysięcy złotych zapracowali mieszkańcy Warnic w gminie Dębno. Pozaregulaminową nagrodę specjalną kapituły konkursu odebrał sołtys Lubianej w gminie Pełczyce. Ryszard Kwieciński własnymi środkami i rękami m.in. buduje w miejscowości skansen kolejowy, podnosząc w ten sposób m.in. walory turystyczne wsi Lubiana.

MISTRZOWIE AGRO 2019 - Ważne informacje dla uczestników plebiscytu

Piękne wsie zgłoszone do konkursu oceniało jury ekspertów. Były wizje lokalne i spotkania z mieszkańcami wielu zachodniopomorskich miejscowości, strażakami ochotnikami, kołami gospodyń wiejskich, chórami i innymi społecznikami dbającymi o rozwój swoich małych ojczyzn, podtrzymującymi tradycję, organizującymi życie kulturalne we wsi itp.

Laureatami konkursu zarządu województwa Sołtys Roku 2019 zostali: Alicja Ordon, sołtys sołectwa Jęczydół w gminie Kobylanka; Sylwia Pluta (sołectwo Rusowo, gm. Ustronie Morskie); Lech Lipka (sołectwo Berkanowo, gm. Świdwin).

Laureatami Zachodniopomorskiego Rolnika Roku 2019 zostali: w kategorii produkcja roślinna Mirosław Ignaszak z Lubiesza w gminie Tychowo, który specjalizuje się w hodowli ziemniaka; w kategorii produkcja ekologiczna Magdalena i Sebastian Pieńkowscy (Radomyśl, gm. Grzmiąca, ekologiczna produkcja sadownicza); w kategorii działy specjalne produkcji rolniczej Grzegorz Wiśniewski (Karlino, produkcja roślin ozdobnych); w kategorii pszczelarstwo Stanisław Frąk (Krzemowo, gm. Chojna, miody: rzepakowy, lipowy, akacjowy, wielokwiatowy); w kategorii hodowla ryb Andrzej Ciba (Malanowo i Kozia Góra, gm. Karlino, specjalizacja: pstrąg tęczowy). Zwycięzcy otrzymali po 10 tys. zł.

Nie czekaj i już dziś oddaj głos na swojego kandydata!

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku

____________________

Głosowanie w pierwszym etapie trwa tylko do 18 września!

Kliknij TUTAJ, by dowiedzieć się więcej o plebiscycie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński