MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwają remonty szczecińskich szkół. Będzie więcej miejsca

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 7
Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 7
Uczniowie tymczasowo uczą się w domach, ale remonty szkół cały czas trwają. Prace są na różnym etapie, ale cały czas postępują.

Trwa adaptacja pomieszczeń przejętych od Uniwersytetu Szczecińskiego na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 6 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7.

Adaptowana część budynku pozwoli na przebywanie w niej maksymalnie 318 osób. Dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli zapewnione będą osobne sanitariaty. Na poziomie piwnicy znajdzie się dodatkowa stołówka dla uczniów klas I-III. Dzięki remontowi uruchomione zostanie istniejące wejście od strony ul. Felczaka, które służyć będzie uczniom klas I-III.

Na parterze oraz półpiętrze znajdą się sale dydaktyczne klas I-III wraz ze świetlicą, szatniami oraz zespołem sanitariatów dla dziewcząt i chłopców.

Na piętrze I znajdować się będą sale dydaktyczne dla klas IV-VIII oraz toalety dla personelu. Drugie piętro przeznaczone będzie na sale dydaktyczne dla klas IV-VIII oraz toalety dla chłopców. Na trzecim piętrze wykonana zostanie pracownia chemii wraz z zapleczem i laboratorium. Będą tam również toalety dla dziewcząt oraz pomieszczenie pomocnicze na półpiętrze.

CZYTAJ TAKŻE:

Na kondygnacji kolejnego półpiętra zaprojektowano pomieszczenie serwerowni, a na poddaszu zostaną umieszczone dwie centrale nawiewno–wywiewne.

Na ukończeniu są prace dla I etapu robót związane z przystosowaniem pomieszczeń dla najmłodszych dzieci. Cała inwestycja powinna być gotowa w IV kwartale tego roku. Koszt prac to ponad 6 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Remont jest także w budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Henryka Pobożnego. Prace prowadzone są w nieużytkowanym skrzydle budynku, od strony ul. Jarowita.

W ramach inwestycji zostanie wykonana kompleksowa przebudowa i remont wraz z wyposażeniem całego skrzydła budynku. Szkoła po przebudowie uzyska dodatkowe kompleksowo wyposażone gabinety fizyki, chemii, biologii, 3 pracownie komputerowe, pokój nauczycielski, szatnie i sanitariaty. Kondygnacja poddasza zostanie zaadaptowana na pracownię artystyczną.

Aktualnie trwa układanie glazury w toaletach, malowane są również ściany.

Oddanie tej części budynku planowane jest w nowym roku szkolnym. Koszt to ponad 7,9 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński