MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa przebudowa drogi S3 do Świnoujścia. Co się będzie działo na trasie nad morze w sezonie wakacyjnym?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Władze Świnoujścia zapewniają, że tunel pod Świną łączący całą Polskę ze Świnoujściem będzie otwarty w czerwcu. Oznacza to, że do Świnoujścia w tym sezonie letnim będzie można swobodnie wjechać tunelem. Ale co z drogą, która prowadzi do tunelu? Czy bez kłopotów turyści dojadą na wyspę Wolin do wjazdu do tunelu? I co z ewentualnymi korkami, jakie mogą czekać kierowców w sezonie wakacyjnym.

- Pomiędzy Świnoujściem a Troszynem budowane są 2 odcinku realizacyjne S3 – Świnoujście-Dargobądz i Dargobądz Troszyn o łącznej długości 33 km – mówi Mateusz Grzeszczuk, główny specjalista z działu komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie. - Ale zakończenie wszystkich prac na tym odcinku zaplanowane jest na II kwartał 2024 roku.

Co się w tej chwili dzieje na budowie drogi?

Obecnie prowadzone są prace zarówno drogowe, jak i mostowe — informuje Mateusz Grzeszczuk. - Na odcinku Dargobądz-Troszyn wykonywane są kolejne warstwy nawierzchni na odcinku od Wolina do Dargobądza. Postępują też prace przy moście w Wolinie, gdzie na częściach najazdowych wykonywana jest już konstrukcja przęseł. Budowane są również pozostałe obiekty mostowe. Na odcinku Świnoujście-Dargobadz również trwają praca zarówno drogowe, jak i mostowe. Budowana jest nowa estakada w rejonie Międzyzdrojów, gdzie sukcesywnie betonowane są konstrukcję kolejnych przęseł. Wykonywana jest również estakada, którą S3 przejdzie na północną stronę torów kolejowych na zachód od Międzyzdrojów.

W sezonie wakacyjnym będą kontynuowane prace budowlane na całym odcinku?

Dalsze zmiany organizacji ruchu planowane są w rejonie węzła Wolin Wschód, gdzie wykonawca planuje w wakacje przerzucenie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię S3 (konieczne jest w tym miejscu rozebranie istniejącej DK3) - zapowiada przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie. - W wakacje planowane są jeszcze dalsze zmiany w organizacji ruchu, w tym w rejonie m. Dargobądz. Na odcinku Międzyzdroje Dargobądz w wakacje planowane jest wprowadzanie niewielkich zmian organizacji ruchu – skierowanie na pewnych fragmentach ruchu na nową jezdnię.

Na szczęście, jak zapewnia GDDKiA nie jest planowane wprowadzanie ruchu wahadłowego na DK3, ale dodaje, że utrudnienia – spowolnienia ruchu będą na praktycznie całym odcinku budowanej drogi.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że w wielu miejscach są ograniczenia prędkości, zarówno w miejscach wyjazdów z placu budowy, czy połączeń DK3 z bypassami jak i jezdniami równoległymi.

- Dojazd do tunelu będzie się odbywał poprzez istniejącą DK3 i obowiązujące obecnie organizacje ruchu w miejscach prac budowlanych związanych z S3 - zapewnia Mateusz Grzeszczuk i podkreśla: - Obecnie nie obserwujemy powstawania zatorów związanych z budową S3 w tym rejonie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński