MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Południowej w Szczecinie. Widać już zarys ścian budynku i jego pięciu pawilonów

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Południowej w Szczecinie
Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Południowej w Szczecinie mat. prasowe
Trwa budowa nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Obiekt ma być gotowy za ponad rok, w listopadzie 2022 r.

Przy ul. Południowej w Szczecinie widać już ściany nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Nowoczesny obiekt stanie na prawie pięciohektarowej działce. To będzie parterowy budynek złożony z pięciu połączonych ze sobą pawilonów, których łączna powierzchnia wyniesie 2 tys. m kw. Dwa pawilony w całości przeznaczone będą dla psów, a jeden osobny dla kotów.

W pawilonach znajdą się komfortowe i bezpieczne boksy. Dodatkowo, każdy boks dla psów ma mieć zadaszony i ogrodzony wybieg. Pomiędzy pawilonami powstaną także otwarte wybiegi.

ZOBACZ TEŻ:

Z planów wynika, że w nowym schronisku mają też działać także gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną, pomieszczenia do spotkań adopcyjnych, sale edukacyjne oraz ogólnodostępny wybieg z urządzeniami dla psów. Będzie też miejsce na biuro, pomieszczenia socjalne dla pracowników i wolontariuszy oraz magazyn. Obiekt pomieści około 80 psów oraz 60 kotów.

Inwestycję realizuje firma Adamietz Sp. z o.o. Po zakończeniu tzw. prac ziemnych, obejmujących m.in. niwelację terenu, podbudowę drogi dojazdowej i wykonanie fundamentów wraz z izolacjami, wykonawca rozpoczął murowanie ścian nośnych. W dwóch pawilonach są już wykonane w całości, w pozostałych murowanie trwa. Rozpoczęły się również roboty związane z wykonaniem słupów żelbetowych pawilonów A, B i C. Gotowe są sieci kanalizacji deszczowej, odzwierzęcej i sanitarnej oraz częściowo kanalizacja sanitarna podposadzkowa.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie będą kontynuowane prace murarskie i konstrukcyjne obejmujące podciągi i słupy żelbetowe. Wykonywana też będzie konstrukcja i pokrycie dachów z montażem świetlików. Planowany termin zakończenia budowy, listopad 2022 r. Koszt przedsięwzięcia ponad 15 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński