Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Triggo - pierwszy polski samochód na targach Geneva Motor Show 2020

Monika Piątas
Triggo - polski samochód na targach Geneva Motor Show 2020
Triggo - polski samochód na targach Geneva Motor Show 2020 Triggo
Genewskie targi Geneva Motor Show startują już 5 marca 2020. Pierwszy raz zaprezentuje się samochód zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Triggo, co potrafi i dlaczego jest tak wyjątkowy?

To już kolejny rok kiedy hale Palexpo zapełnią się nowościami i premierami rozpoczynając kolejną, już 90. edycję International Geneva Motor Show. Co czeka publiczność w tym roku?

Triggo – pierwszy polski elektryczny mikrosamochód

Triggo to dwuosobowy, czterokołowy pojazd elektryczny polskiej konstrukcji przeznaczony do poruszania się w mieście, który na jednym ładowaniu przejedzie ok. 100 km, dzięki bateriom o łącznej pojemności 10kWh. Do poruszania się potrzebne jest prawo jazdy kat. B.

Najważniejszą jego częścią jest przednie zawieszenie, które opracowano w 2010 roku. Pozwala na manewrowanie pojazdem pomiędzy dwoma trybami: drogowym i manewrowym. Można się pomiędzy nimi przełączać przy pomocy jednego dedykowanego przycisku.

Triggo - polski samochód na targach Geneva Motor Show 2020

Triggo - pierwszy polski samochód na targach Geneva Motor Show 2020

To dzięki zastosowaniu przedniej osi o zmiennym rozstawie kół, mikrosamochód łączy cechy motocykla i samochodu, zapewniając ułatwione poruszanie się po zatłoczonych ulicach aglomeracji miejskich oraz bezpieczeństwo przy wyższych prędkościach.

Przednie zawieszenie rozsuwa się na szerokość 150 cm w trybie drogowym. Wtedy też możliwe są większe prędkości, bo Triggo w tym trybie może osiągnąć do 90 km/h.

Natomiast w trybie manewrowym, który służy przede wszystkim do omijania korków, zmniejsza się rozstaw kół do 86 cm, a najwyższa możliwa prędkość spada do 25 km/h.

ZOBACZ TEŻ:

Kierowca łatwiej i szybciej może też znaleźć miejsce parkingowe. Auto ma wymiary, które umożliwiają parkowanie w poprzek miejsc parkingowych – na miejscu jednego samochodu o normalnych gabarytach zmieścić się może pięć mikrosamochodów Triggo, ustawionych prostopadle do osi jezdni.

Poprzeczne ustawienie pojazdów umożliwia również zastosowanie stacji dokujących, w których doładowywane są akumulatory. Istnieje również możliwość łatwej wymiany rozładowanych akumulatorów, którymi napędzany jest pojazd. Użytkownik zyskuje zatem możliwość kontynuowania podróży, bez tracenia czasu na wielogodzinne ładowanie, jak w przypadku konwencjonalnych pojazdów elektrycznych.

Samochodem steruje się za pomocą wolanta, zupełnie jak w samolocie. Jego położenie zapewnia bezpieczeństwo manewrów.
Auto jest dwuosobowe, a fotel pasażera mieści się bezpośrednio za fotelem kierowcy.

Szerokość przestrzeni pasażerskiej zbliżona jest do tej, którą oferuje większość popularnych samochodów osobowych.

<br>Ogólnopolski test znajomości znaków drogowych. Kierowco - musisz zdobyć 100%! QUIZ
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński