Triathlon Szczecin 2017 - zmiany w komunikacji, zamknięte ulice

Redakcja
W związku z organizacją 9 lipca zawodów "Triathlon Szczecin 2017" wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej:

Triathlon Szczecin 2017: Tymczasowa organizacja ruchu:

  • 6 lipca od godz. 18 – ul. Nabrzeże Wieleckie (kierunek ul. Łady) od rozjazdu na nitkę wjeżdżającą na Trasę Zamkową do zjazdu z Trasy Zamkowej – zamknięcie. Objazdy do ul. Łady przez Trasę Zamkową, ul. Matejki, Malczewskiego, Dubois.
  • 7 lipca od godz. 18 – ul. Nabrzeże Wieleckie od rozjazdu na nitkę wjeżdżającą na Trasę Zamkową dalej Jana z Kolna do skrzyżowania z ul. Kapitańską oraz od ul. Kapitańskiej dalej Jana z Kolna do zjazdu z Trasy Zamkowej – zamknięcie i objazdy przez Trasę Zamkową, ul. Matejki, Malczewskiego, Dubois w obu kierunkach.
  • 8 lipca od godz. 24 do 9 lipca, godz. 24 – ul. Nabrzeże Wieleckie i ul. Jana z Kolna zamknięte (zmiana objazdów na czas zamknięcia mostu Długiego)
  • 9 lipca od godz. 6 – ul. Energetyków, Gdańska, Estakada Pomorska, Most im. Pionierów, Eskadrowa, Hangarowa, Struga, Zwierzyniecka – wygrodzenie lewoskrętów na skrzyżowaniach,
  • 9 lipca od godz. 6 – ul. Mariacka, Koński Kierat, Plac Orła Białego, Łaziebna, Tkacka, Grodzka, Staromiejska, Farna, Kuśnierska, Rycerska, Korsarzy – zamknięte.
  • 9 lipca - Most Długi zamknięty dla ruchu kołowego (poza komunikacją miejską) od godz. 8 do 15.

Termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: 9 lipca – dynamicznie po zakończeniu imprezy.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

6.07.2017 r. od godziny 18:00 do dnia 07.07.2017 r. godziny 18:00

Linia 70 w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Linia 526 w kierunku Polic pojedzie objazdem Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – Malczewskiego – Dubois i dalej swoją trasą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Autobus ominie przystanki: „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”

Od dnia 07.07.2017 r. do dnia 10.07.2017 r. godzina 5:00

Linia autobusowa nr 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Autobus ominie przystanki: „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”

W dniu 7.07.2017r. od godziny 18:00 do końca kursowania [b]linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem:[/b]

  • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna – Trasą Zamkową – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
  • w kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Farną – Sołtysią – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Linia kursować będzie wg obowiązującego rozkładu jazdy.

Od dnia 07.07.2017 r. do godz. 4:30 w dniu 10.07.2017 r:

Linia 6 zostanie zawieszona.

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.

Od dnia 9.07.2017 r. godz. 4:30 do zakończenia imprezy

Linie 52 i 76 – będą kursować z pominięciem ul. Tkackiej, Grodzkiej i Sołtysiej. Autobusy jadąc z ulicy Wyszyńskiego do Bramy Portowej dalej Al. Niepodległości, nawrócą na Pl. Żołnierza Polskiego w kierunku Bramy Portowej. Przystankiem początkowym dla linii 52 będzie przystanek Brama Portowa zlokalizowany w al. Niepodległości po skręcie z ul. Wyszyńskiego (przy KFC). Przystankiem początkowym dla linii 76 będzie przystanek ,,Brama Portowa’’ wspólny z przystankiem linii 75 jadącej w kierunku Dw. Głównego.

Autobusy ominą przystanki ,,Tkacka’’ i ,,Grodzka’’. Na trasie objazdu zostają uruchomione dodatkowe przystanki ,,Brama Portowa’’ przystanek wspólny z liniami A, B, C jadących w kierunku Pl. Żołnierza Polskiego i przystanek ,,Brama Portowa’’ wspólny z liniami 75 jadącymi w kierunku Dworca Głównego

Linie A, B, C od godziny 8:00 do 15:00 jadące w kierunku prawobrzeża od przystanku Pl. Rodła pojadą Trasą Zamkową i dalej ul. Gdańską z pominięciem przystanków ,,Brama Portowa’’ i ,,Wyszyńskiego’’.

Przystanek dla linii A, B, C jadących w kierunku Os. Bukowego, Os. Słonecznego, Os. Kasztanowego zlokalizowany będzie w zatoce na wysokości pętli.

Linia 64 w kierunku Klucza autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ulic Struga - Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek ,,Bagienna’’ zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

W kierunku Dąbia od skrzyżowania z ulic Struga – Gryfińska autobusy pojadą w kierunku ul. Struga następnie wjadą na wiadukt zlokalizowany na wysokości SPA Dąbie, z którego zjadą w kierunku ul. Gryfińskiej i dalej pojadą stałą trasą.

Linia 65 w kierunku Ronda Ułanów Podolskich autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ulic Struga - Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek ,, Bagienna’’ zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linie 856 i 896 w kierunku przystanku Os. Dąbie autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ulic Struga – Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku ,,Jaśminowa ZUS’’ autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek ,,Bagienna’’ zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia 71 w kierunku Basenu Górniczego pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ulic Struga - Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek ,,Bagienna’’ zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia 72 w kierunku Śmierdnica Pętla od skrzyżowania z ulic Struga – Gryfińska autobusy pojadą w kierunku ul. Struga następnie wjadą na wiadukt zlokalizowany na wysokości SPA Dąbie, z którego zjadą w kierunku ul. Gryfińskiej i dalej pojadą stałą trasą.

Linia 77 w kierunku Os. Bukowego autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od przystanku ,,Gryfińska’’ trasa przebiegać będzie ulicami Hangarową, Eskadrową, nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową, Struga i od przystanku ,,Bagienna’’ swoją stałą trasą.

Linia 79 w kierunku,,Ronda Ułanów Podolskich’’ autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ulic Struga - Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku ,,Jaśminowa ZUS’’ stałą trasą. Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia B w kierunku Dw. Niebuszewo autobusy pojadą od przystanku ,,Wiosenna’’ ul. Struga, ul. Hangarową, z pominięciem przystanku ,,Rondo Ułanów Podolskich’’

Linia 872 kursuje na skróconej trasie Przybrzeżna - Jaśminowa ZUS.Z przystanku Jaśminowa ZUS od przystanku „Hangarowa” autobusy pojadą ul. Hangarową, ul. Andre Citroena do ul. Gryfińskiej. Nieczynne będą przystanki ,,Bagienna’’ (w obu kierunkach) oraz, „Torfowa’’ „Jaśminowa ZUS” i „Rondo Ułanów Podolskich” w kierunku ul. Struga. Przystanek ,,Jaśminowa ZUS’’ będzie przystankiem końcowym i początkowym dla linii 872.

Triathlon Szczecin 2016. Poznaliśmy zwycięzców na wszystkich...

Stoisz w korku? Widziałeś wypadek?

Poinformuj nas! Napisz na alarm@gs24.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie