Trener Arkadiusz Miłoszewski przestrzegał, ale King Szczecin i tak przegrał

Zac Cuthbertson grał ok. 20 minut z Toruniem i rzucił 8 punktów. Popełnił za dużo fauli. fot. king szczecin facebook
King Szczecin na swoim parkiecie przegrał z drużyną Twardych Pierników z Torunia w ramach 24. kolejki Energa Basket Ligi. Tym samym dobiegła końca świetna seria nieprzegranych spotkań Wilków Morskich.

- Toruń przyjedzie do nas z nożem na gardle, bo to jedna z ostatnich szans dla tego zespołu, by uniknąć spadku. Będą nieobliczalni – mówił Miłoszewski.

Niby jego zawodnicy powinni być na to przygotowani, ale to jednak torunianie byli w niedzielę lepsi. Od pierwszej kwarty było w ich grze więcej determinacji, nie pozwolili gospodarzom złapać kontroli nad meczem, a sami prowadzili nieznaczną różnicą przez prawie całe spotkanie.

Rozpoczynając ostatnią kwartę goście mieli ośmiopunktową zaliczkę (77:69), ale kibice Kinga nie doczekali się mocnego ataku. Zamiast tego – przewaga Pierników szybko urosła do 14 oczek (85:71). Jeszcze cztery minuty przed końcem było 93:83, ale wtedy King zaczął trafiać. Po trójkach Matczaka i Meiera, oraz akcji Browna różnica stopniała do stanu 91:93, a pozostawały trzy minuty do końca. Nadzieje na zwycięstwo zostały rozbudzone, ale torunianie zachowali więcej zimnej krwi. Trafiali, King odpowiadał, a oni znów trafiali.

Minutę przed końcem – po trójce Meiera było 99:101. Goście mieli piłkę, ale ją zgubili. Niestety, szczecinianie też popełnili stratę. Rywale swoją akcję kończyli rzutem z dystansu i spudłowali. Dali ostatnią szansę Kingowi. Do dogrywki próbował doprowadzić Filip Matczak, ale spudłował.

King Szczecin – Twarde Pierniki Toruń 99:101
Kwarty: 22:27, 24:25, 23:25, 30:24.
King: Mazurczak 23 (2x3, 15 asyst), Matczak 17 (3), Meier 10 (2), Fayne 10, Cuthbertson 8 (2) – Brown 24 (5), Borowski 7 (1), Kostrzewski 0.