Stylistka Marta Zalega podpowiada co będzie hitem modowym w tym sezonie.

Jak powinna wyglądać nasza garderoba tej wiosny?
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to trencze. Bardzo modne są te klasyczne. Powinniśmy też zwrócić uwagę na kolor takiego płaszcza. Bardzo modny jest teraz dżins. Zauważalny trend to także plastikowe materiały. Chodzi o przeźroczyste kurtki i płaszcze, które są nawiązaniem do lat 90. Obserwuje się również modę na przeźroczyste materiały.

Co jeszcze jest trendy?
Na pewno sukienki czy bluzki w kropki. Zazwyczaj jest to połączenie białego z czarnym lub granatem. Możemy znaleźć także biel z czerwienią. Kolejną propozycją dla naszej garderoby może być połączenie dżinsu z dżinsem, ale starajmy się, żeby był on w podobnych odcieniach. To znowu powrót do lat 90. Kiedyś np. jasny dżins był synonimem kiczu, a właśnie w tym sezonie rządzi jasny dżins.

Jakie sukienki wybierać?
Również w kropki, ale bardzo modne są też pionowe pasy. One świetnie robią kobiecej sylwetce, ponieważ bardzo wysmuklają.

A na co powinni zwrócić uwagę mężczyźni ?
Nowością w zeszłym sezonie była krata. I ta moda nadal trwa. Dobrze wygląda cały garnitur w kratę. To bardzo nowoczesny look, ale wystarczą też same spodnie w kratę np. z gładką marynarką.

A jakie obuwie powinniśmy wybierać?
Teraz mamy prawdziwą eksplozję jeśli chodzi o buty. Obuwie po prostu rządzi, a w szczególności sportowe. Modne są buty z ciekawymi zdobieniami, wręcz biżuteryjne, na które naszywane są cekiny albo są wyszywane kwiaty. Buty sportowe są teraz bardzo bogato zdobione.

Które dodatki są szczególnie modne?
Mamy bardzo duży wybór kolczyków. Powinny być długie, z frędzlami i koniecznie kolorowe. Świetnie wyglądają przy krótkich albo związanych włosach. Do mody wracają również mniejsze torebki albo te stylizowane na koszyk wiklinowy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: