Trefl Sopot - Wilki Morskie Szczecin 79:84. Spory udział obcokrajowców w wygranej

Sebastian Wołosz
Rodney Green zdobył w Sopocie 23 punkty, miał cztery asysty i sześć zbiórek
Rodney Green zdobył w Sopocie 23 punkty, miał cztery asysty i sześć zbiórek Sebastian Wołosz
Wilki Morskie Szczecin pokonały Trefl Sopot 84:79. To kolejny mecz, w którym Wataha zafundowała kibicom emocjonującą końcówkę.

Trefl Sopot - Wilki Morskie Szczecin 79:84 (17:23, 25:16, 18:25, 19:20)

Wilki: Green 23, Marinković 17, Kikowski 16, Kowalenko 10, Nikolić 6, Flieger 5, Bojko 4, Wright 3, Nowacki 0, Pytyś 0.

Pierwsze minuty spotkania to nieudane zagrania z obu stron. Wynik otworzył Rodney Green i od tego momentu Wilki utrzymywały się na prowadzeniu, które momentami topniało do jednego oczka. Dla szczecinian punktowali głównie Green oraz Witalij Kowalenko i dzięki temu Wilki powiększały swoją przewagę.

W drugiej kwarcie szczecinianie nieźle rzucali zza łuku. Trafiali Green i Cashmere Wright. Przez pewien czas jednak gra obfitowała w błędy po obu stronach, a gdy w pościg ruszyli gospodarze, to Wilki roztrwoniły kilkupunktową przewagę wypracowaną jeszcze w pierwszej części meczu.

Po zmianie stron na prowadzeniu utrzymywali się sopocianie, ale szczecinianie deptali Treflowi po piętach i zbliżali się z wynikiem. Aż za sprawą Marcina Fliegera wrócili na prowadzenie, które kontrolowali też w ostatniej kwarcie. Choć w końcówce Trefl odrabiał straty, to Wilki nie wypuściły z rąk swojego szóstego zwycięstwa w tym sezonie.

Spory udział w wygranej mieli obcokrajowcy. Dwa nowi, Green i Marinković zdobyli odpowiednio 23 i 17 punktów.