Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna Puchar Polski. O godzinie 16:15 rozpoczyna się walka o awans do 1/16 finału krajowych rozgrywek. Na boisku Legia Training Center w Książenicach trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa zagrają z pierwszoligową Wisłą Kraków. Oglądaj transmisję na żywo dzięki Łączy nas Piłka TV.

Wśród obserwujących mecz znalazł się Jacek Magiera, były trener i gracz Legii, od marca szukający nowej pracy po zwolnieniu w Śląsku Wrocław.

Wisła objęła prowadzenie w 18 minucie, kiedy dośrodkowanie z prawej flanki strzałem głową zwieńczył Kacper Duda.

Rezerwy Legii z pierwszej drużyny wzmocnili m.in. Kacper Skibicki czy Jurgen Celhaka. - Myślę, że kontrolujemy to spotkanie w stu procentach. Legia nie oddała żadnego celnego strzału - mówił w przerwie Kacper Skrobański z Wisły.

Krótko po wznowieniu gry Wisła podwyższyła. Po rykoszecie trafił Patryk Plewka. Kopnął zza pola karnego, pod poprzeczkę.

Po zagraniu ręką sędzia wyrzucił z boiska Juliena Tadrowskiego, a Wiśle przyznał jedenastkę, którą na trzecią bramkę zamienił wprowadzony Rodado. Była to dopiero 61 minuta spotkania.

Wisła na tym nie poprzestała. W 65 minucie podwyższyła na 4:0, gdy bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Wiktor Szywacz.

Gdy mecz miał się ku końcowi, wynik na 5:0 ustalił Rodado. Hiszpan dopadł do piłki wyplutej przez bramkarza i ze spokojem posłał ją do siatki.

Legia II Warszawa - Wisła Kraków 0:5 (0:1)
Bramki: Duda 18', Plewka 54', Rodado 61' (k.), 90', Szywacz 65'
Czerwona kartka: Tadrowski (za dwie żółte)
Żółte kartki: Tadrowski, Pacek, Laskowski - Rodado
Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź)
Mecz z ograniczoną liczbą publiczności.

Legia II Warszawa: Trojanowski – Niski (46' Sobociński), Noiszewski, Tadrowski, Pacek (79' Wnorowski) – Celhaka (67' Kamiński), Laskowski – Skibicki (72' Puciłowski), Strzałek (79' Ziółkowski), Jędrasik – Maciejewski.

Wisła Kraków: Broda - Niewiadomski (75' Wachowiak), Skrobański, Łasicki, Gruszkowski - Basha (65' Szot), Plewka (65' Balta), Starzyński, Duda (46' Szywacz), Talar - Żyro (46' Rodado).

PUCHAR POLSKI w GOL24

PKO Ekstraklasa. Jeden weekend a tyle się wydarzyło; mistrz Polski wygrał pierwszy mecz, lider przegrał. Padło wiele pięknych bramek. Raków Częstochowa zraniony wynikiem w Pradze odbił sobie porażkę w Wrocławiu.W naszej jedenastce znajdziemy:- wyłącznie seniorów - ośmiu Polaków, Portugalczyka, Słoweńca i Szweda - po dwóch graczy Rakowa i Pogoni, po jednym Górnika, Korony, Lecha, Legii, Miedzi, Widzewa oraz Warty

Lider padł przed Widzewem. Jedenastka 7. kolejki PKO Ekstrak...