Trałka trafił w kadrze

prz, 12 sierpnia 2005 r.
Łukasz Trałka i Piotr Celeban wrócili z konsultacji reprezentacji under-20 we Włocławku. Trałka dostał też powołanie do kadry młodzieżowej.

Trener reprezentacji Polski U-21 Władysław Żmuda musiał uzupełnić skład kadry na eliminacyjny mecz z Niemcami (we wtorek, w Gdyni). Ze składu wypadli bowiem kontuzjowani Marcin Smoliński (Legia) i Jakub Błaszczykowski (Wisła). Wśród powołanych piłkarzy znalazł się też Łukasz Trałka. Popularny "Trała" wrócił właśnie z konsultacji kadry reprezentacji do lat 20, prowadzonej przez trenera Andrzeja Zamilskiego.

- Wypadłem chyba dobrze. Zdobyłem bramkę w meczu z Malezją - mówi Łukasz Trałka.

Pomocnik Pogoni wpisał się na listę strzelców, wykorzystując w 52 minucie rzut karny. Dzięki tej bramce Polacy zwyciężyli 2:1, a obok Trałki pełne 90 minut rozegrał także inny szczecinianin Piotr Celeban.

- Chcę grać u Zamilskiego, bo prowadzona przez niego drużyna przygotowuje się do walki o udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie - dodaje strzelec gola.

Przypomnijmy, że ostatnimi piłkarzami ze Szczecina, którzy wystąpili na igrzyskach byli Dariusz Adamczuk i Dariusz Szubert. Obaj wywalczyli srebrny medal w Barcelonie, w 1992 roku.