Nasza Loteria

Trafostacja Sztuki w Szczecinie otwiera pierwszą wystawę po pandemii

Artykuł sponsorowany
Materiały prasowe
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na dzień otwarcia wystawy "The New Dictionary of Old Ideas II".

Wystawa została zrealizowana w ramach międzynarodowego projektu The New Dictionary of Old Ideas, we współpracy z: Hablar En Arte (Madryt), Meet Factory (Praga), State Silk Museum (Tbilisi).

Punktem wyjścia do stworzenia ekspozycji były dynamicznie zmieniające się zagadnienia związane z Europą Środkową. Jest ona tutaj rozważana nie tylko w odniesieniu do położenia geograficznego, ale również czynników społeczno-politycznych, ekonomicznych i kulturowych.

Jak zatem można zdefiniować określenie „środkowy”, gdy przenikają się aspekty poza położeniem geograficznym i kiedy granice i definicje nie są postrzegane jako elementy stałe, ale mają płynny charakter?

Wystawa łączy szereg metod prowadzenia artystycznego śledztwa w sprawach społeczno-politycznych. Prace stanowią zaproszenie do refleksji na temat sposobów postrzegania świata z bliska i z daleka oraz tego, jak można (re)definiować taką percepcję w zależności od przemieszczania się, czasu i przekonań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński