MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie otrzymało specjalistyczny sprzęt do badania zwierząt

red.
Specjalistyczny aparat USG trafił w tym tygodniu do placówki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Zakup urządzenia to część realizacji zwycięskiego projektu SBO 2020.

Model SonoScape P25 z zestawem czterech głowic, to nowoczesny aparat USG, z którego mogą już korzystać specjaliści pracujący w przychodni. Urządzenie będzie wykorzystywane do udzielania nieodpłatnej pomocy zwierzętom bezdomnym, wolno żyjącym oraz odbieranym podczas interwencji. Aparat umożliwia wykonanie szerokiego wachlarza badań diagnostyki ultrasonograficznej.

- Pozwoli to na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie zwierząt znajdujących się pod opieką TOZ-u - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

"Szczecin pomaga zwierzakom -wyposażenie przychodni TOZ". To tylko część realizacji projektu

Projekt "Szczecin pomaga zwierzakom -wyposażenie przychodni TOZ", uzyskał największe poparcie mieszkańców podczas głosowania SBO w 2020 roku. Zadanie zakładało obszerne wyposażenie przychodni w niezbędny sprzęt, jednak po drodze do realizacji pojawiło się wiele przeciwności, od wątpliwości prawnych, po brak chętnych firm do udziału w przetargach. Firma Vetiss sp. z o.o. podjęła się zadania dostarczenia aparatu USG, którego koszt wyniósł 97 900 zł.

Pozostałe elementy wyposażenia zawarte w zwycięskim projekcie nie zostały zrealizowane, ponieważ w dwóch ogłoszonych przez miasto przetargach, nie zgłosiły się nikt chętny do dostarczenia wymaganego sprzętu. Aktualnie trwają prace nad modyfikacją zamówienia, aby dopasować je do potencjalnych oferentów, którzy mogliby zgłosić się w kolejnym przetargu.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński