0 1 połowa

Ajax Amsterdam

1

1 1 połowa

• Ajax Amsterdam zdecydowanie bliżej finału Ligi Mistrzów! Holendrzy na stadionie Tottenhamu wywalczyli zwycięstwo 1:0, a gola na wagę wygranej strzelił Donny van de Beek. W drugiej połowie Tottenham częściej atakował, lecz nie miał stuprocentowych okazji na wyrównanie. Ajax mógł wygrać nawet wyżej, David Neres trafił jednak w słupek. Już jutro drugi półfinał, a za osiem dni rewanż w Amsterdamie. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Ajax wygrywa w Londynie 1:0!

• Tadić mądrze utrzymał się przy piłce i dał się sfaulować.

• Lucas nieczysto uderzył sprzed pola karnego. Od bramki wznowi grę Onana.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Alli zgrywał piłkę w polu karnym, z problemami wybijają piłkę obrońcy Ajaksu.

• Dośrodkowanie Alliego z prawej strony zablokowane. Coraz mniej czasu na wywalczenie choćby remisu ma Tottenham.

• Schodzi z boiska Hakim Ziyech. Zastępuje go Klaas Jan Huntelaar.

• Dobra akcja Ajaksu, Veltman dośrodkowywał w kierunku Neresa, ale wybili piłkę obrońcy Tottenhamu.

• Gracze Ajaksu wybijają piłkę po kolejnych dośrodkowaniach. Całym zespołem bronią się goście.

• Dośrodkował w pole karne Eriksen, główkował Llorente, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Van de Beek faulem powstrzymał Lucasa. Będzie dobra okazja dla Tottenhamu z rzutu wolnego.

• Poza boiskiem jest też Kieran Trippier. Wchodzi Juan Foyth.

• Podwójna zmiana w Tottenhamie. Schodzi Danny Rose, wchodzi Ben Davies.

• David Neres o krok od drugiego gola dla Ajaksu! Szybką kontrę rozegrali goście, Noussair Mazraoui ruszył prawą stroną, dograł do Dusana Tadicia, ten podał do Davida Neresa, lecz skrzydłowy holenderskiego zespołu w świetnej sytuacji trafił tylko w słupek!

• Ziyech dobrze przerwał atak Ajaksu.

• Szybka akcja gospodarzy. Rose zablokowany na lewej stronie, będzie jeszcze rzut rożny.

• Koronkowa akcja Van de Beeka, Tadicia i Neresa. Nie opanował piłki ten pierwszy.

• Uderzenie Ziyecha sprzed pola karnego, piłka została zablokowana.

• Onana z Rose'em wyskoczyli do piłki w polu karnym. Lepszy bramkarz gości.

• Alli ładnie rozrzucił piłkę na lewą stronę do Rose'a, lecz dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane.

• Wreszcie dłużej przy piłce utrzymali się goście. Ziyech został zatrzymany w polu karnym.

• Pierwsza zmiana w zespole Ajaksu. Schodzi Lasse Schoene, za niego Noussair Mazraoui.

• Joel Veltman faulem powstrzymał Alliego. Obrońca Ajaksu z żółtą kartką.

• Coraz groźniej atakuje Tottenham. Znów znakomicie zachował się Lucas, ale nikt nie skorzystał z jego dośrodkowania.

• Lucas przedzierał się prawą stroną, ale był faulowany.

• Tottenham dominuje, Trippier posłał kolejne dośrodkowanie. Futbolówka w rękach Onany.

• Składna akcja "Kogutów" - Lucas rozrzucił piłkę na prawą stronę do Trippiera, ten dośrodkował w pole karne, a Alli główkował nad bramką.

• Po żwawym początku teraz nieco zwolniły oba zespoły. Gra toczy się w środku boiska.

• Strata Tottenhamu na własnej połowie sprawiła, że zagotowało się w polu karnym gospodarzy. Obrońca wybił jednak piłkę na aut spod nóg Ziyecha.

• Od początku drugiej połowy inicjatywę ma Tottenham. Z powietrza uderzył Alli, ale trafił wprost w Onanę.

• Trippier zagrał w pole karne, ale dobrze wyszedł z bramki Onana i złapał piłkę.

• Szybko starał się odpowiedzieć Ajax, lecz Neres został zatrzymany przed szesnastką.

• Dobrze zaczął Tottenham! Nie zdołał jednak oddać strzału Llorente, Dele Alli został za to zablokowany.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy!

• Początek meczu był dość niemrawy, ale potem oba zespoły się rozkręciły. Do 35. minuty meczu przewagę miał Ajax, a efektem był gol Donny'ego van de Beeka po świetnym podaniu Hakima Ziyecha. Później Van de Beek miał jeszcze jedną okazję, ale przegrał pojedynek z Hugo Llorisem. W końcówce pierwszej połowy obudził się Ajax, a efektem były dobre okazje Toby'ego Alderweirelda oraz Moussy Sissoko. Czy w drugiej połowie "Koguty" zdołają odrobić straty i wywalczyć korzystny wynik przed rewanżem? Wracamy już za niecałe 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Llorente zgrał piłkę do Sissoko, ten huknął sprzed pola karnego, lecz piłka przeszła obok słupka!

• Trippier znakomicie dośrodkował w pole karne, zdołał oddać strzał głową Toby Alderweireld, lecz w doskonałej sytuacji uderzył tuż nad poprzeczką!

• Tottenham chciał szybko rozegrać rzut wolny, ale nie pozwolił na to arbiter.

• Dobry przerzut na lewą stronę do Rose'a. Podwoili jednak krycie gracze Ajaksu i wybili piłkę na aut.

• Aż pięć minut doliczył do pierwszej połowy arbiter. Wszystko przed kontuzję Vertonghena.

• Ziyech zagrał w pole karne do Tadicia, ale przeciął to podanie Sissoko.

• Neres otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, ale dogonił i przepchnął rywala Davinson Sanchez.

• Kolejna szarża Lucasa, który padł w polu karnym. Jest jednak tylko rzut rożny dla Tottenhamu.

• Składna akcja Ajaksu, urwał się prawą stroną Lucas. Piłkę po jego dośrodkowaniu złapał jednak Onana.

• Jan Vertonghen słania się na nogach i nie jest w stanie kontynuować gry. Zastępuje go Moussa Sissoko.

• Akcja Ajaksu lewą stroną - Schoene zagrał do Tagliafico, ten dośrodkował w pole karne, spokojnie złapał piłkę Lloris.

• Vertonghen wciąż krwawi, leżąć w polu karnym Ajaksu. Kibice Tottenhamu nagrodzili go sporymi brawami.

• Po starciu z bramkarzem Ajaksu urazu doznał Jan Vertonghen. Obrońca gospodarzy potrzebuje pomocy medycznej, mamy dłuższą przerwę w grze.

• Ryzykownie wychodził z bramki Onana. Strzelał sprzed pola karnego Victor Wanyama, lecz został zablokowany.

• Nico Tagliafico wślizgiem powalił Eriksena. Gracz Ajaksu z żółtą kartką.

• Nieudana akcja Trippiera i Lucasa prawą stroną. Piłka ląduje w rękach Onany.

• Odpowiedź Tottenhamu - Eriksen dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, doszedł do strzału głową Llorente, lecz uderzył obok słupka.

• Van de Beek bliski drugiego gola! Kolejna składna akcja gości, Tadić zagrał prostopadłą piłkę do Van de Beeka, ale ten tym razem przegrał pojedynek z Llorisem!

• Indywidualna akcja Eriksena nie była udana.

• Ziyech dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, jeden z graczy Ajaksu chciał zgrać piłkę, lecz Davinson Sanchez wybił ją na rzut rożny.

• Uderzenie Neresa zablokowane. Będzie rzut rożny dla Ajaksu.

• Znakomita koronkowa akcja Ajaksu sprawia, że goście prowadzą w Londynie! David Neres zagrał do Hakima Ziyecha, ten prostopadłym podaniem obsłużył Danny'ego van de Beeka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Hugo Llorisem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! DONNY VAN DE BEEK!

• Długa akcja Ajaksu lewą stroną - w pole karne dośrodkował David Neres, piłka spadła ostatecznie pod nogi Ziyecha, lecz ten został zablokowany.

• Sprzed pola karnego uderzył Frenkie de Jong. Zablokował go jednak Danny Rose.

• Ajax częściej utrzymuje się przy piłce. Goście nie mogą jednak przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Tottenhamu.

• Miał piłkę na lewej stronie Dele Alli. Niecelnie dogrywał jednak w pole karne.

• Z ataku Tottenhamu niewiele wyszło. Potem na własnej połowie faulowany był Hakim Ziyech.

• Uderzył sprzed pola karnego Donny van de Beek. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Ajax spokojnie rozgrywał piłkę od tyłu. Przyspieszenie akcji przyniosło pierwszy rzut rożny dla gości.

• Eriksen ruszył z kontrą, dograł do Llorente, ale ten zwolnił akcję. Piłkę po dośrodkowaniu Hiszpana wybił głową Tagliafico.

• Po zagraniu ręką Neresa rzut wolny dla Tottenhamu. Piłka po dośrodkowaniu padła jednak łupem golkipera Ajaksu Onany.

• Pierwszy gwizdek Antonio Mateu Lahoza. Mecz już się rozpoczął!

• Piłkarze Ajaksu Amsterdam wyeliminowali w bieżącej edycji m.in. Real Madryt oraz Juventus Turyn. I mało tego, zrobili to przekonująco. Czy młodzież grająca pod wodzą trenera Erika ten Haga rozprawi się też z Tottenhamem?

• Rezerwowi Ajax: Bruno Varela, Magallan, Sinkgraven, De Wit, Mazraoui, Dolberg, Huntelaar.

• Rezerwowi Tottenham: Gazzaniga, Foyth, Walker, Sissoko, Davies, Skipp, Dier.

• Dwumecz Tottenham - Ajax to starcie dwóch mocno niedocenianych drużyn, którym nikt nie dawał wielkich szans na znalezienie się w najlepszej czwórce. Ajax imponuje przede wszystkim ofensywnym usposobieniem, a Tottenham jest zespołem grającym bardziej zachowawczo. Potężnym osłabieniem gospodarzy jest brak duetu Harry Kane (kontuzja) - Son Heung-min (pauza za kartki).

• Angielska rewelacja Ligi Mistrzów - Tottenham Hotspur zmierzy się z absolutną sensacją trwających rozgrywek - Ajaksem Amsterdam. Stawką dwumeczu będzie finał Champions League. Witamy w relacji LIVE z pierwszego meczu 1/2 finału!

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Tottenham - Ajax TRANSMISJA

Tottenham Hotspur - Ajax Amsterdam ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©EASTNEWS

Tottenham Hotspur - Ajax Amsterdam ONLINE. Przed nami pierwsze spotkania półfinałowe Ligi Mistrzów. We wtorek czeka nas pojedynek niedocenianego Tottenhamu i młodzieżowego Ajaksu. Obie drużyny z pewnością należą do największych rewelacji tego sezonu Ligi Mistrzów, co zwiastuje nam wielkie emocje. Gdzie oglądać mecz Tottenham - Ajax? Transmisja w Polsat Sport Premium 1 o godz. 21:00.

Sonda

Kto awansuje do finału Ligi Mistrzów z pary Tottenham - Ajax?

Tottenham Hotspur - Ajax Amsterdam ONLINE

W Lidze Mistrzów nadchodzi czas rozstrzygnięć. Na placu boju pozostały zaledwie cztery zespoły, które już we wtorek rozpoczną rywalizację o awans do finału. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się Tottenham Hotspur i Ajax Amsterdam.
    Starcie tych drużyn zapowiada się niezwykle ciekawie. Holendrzy wyeliminowali już w tej edycji tak wielkie firmy jak Real Madryt czy Juventus Turyn. Tottenham do 1/2 finału awansował po dramatycznym pojedynku z Manchesterem City, który z pewnością przejdzie do historii rozgrywek.

Zespół Tottenhamu zagra w pierwszym meczu półfinałowym poważnie osłabiony. Harry Kane ma kontuzję, a Son Hueng-Min, który go zastępował w ataku, pauzuje za żółte kartki. Serge Aurier jest wykluczony z gry przez uraz uda. Prawdopodobnie w pierwszej linii Kogutów wystąpi Fernando Llorente, który w rewanżu z Manchesterem City zdobył kontrowersyjną bramkę. Angielski zespół docenia klasę Ajaksu. - Oglądałem ich mecz przeciwko Juventusowi. Grają bardzo dobrze. Mają młodych i szybkich zawodników. Są niebezpieczni i to będzie ciężkie spotkanie – powiedział pomocnik, Lucas Moura.

W rodzimych zmaganiach oba zespoły choć znajdują się w czołówce rozgrywek, to walczą o odmienne cele. Tottenham wciąż nie może być pewny zajęcia miejsca dającego pewny awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ciekawie zapowiada się jednak końcówka sezonu dla zespołu Ajaksu. Ekipa ta oprócz Pucharu Europy w tym sezonie może wygrać również mistrzostwo Holandii. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma dokładnie tyle samo punktów (80), co drugie PSV.

Ten dwumecz to przede wszystkim starcie dwóch mocno niedocenianych drużyn, którym nikt nie dawał wielkich szans na znalezienie się w najlepszej czwórce. Ajax imponuje przede wszystkich ofensywnym usposobieniem, a Tottenham jest zespołem grającym bardziej zachowawczo. Ajax dotąd lepiej grał na wyjazdach, ale wynikało to raczej z tego, że rywale nie doceniali ekipy z Amsterdamu. W tym spotkaniu raczej z niczym takim nie będziemy mieli do czynienia.

Tottenham - Ajax. PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Tottenham: Lloris - Alderweireld, Sanchez, Vertonghen - Trippier, Eiksen, Wanyama, Rose - Alli, Lucas - Llorente

Ajax: Onana - Mazraouri, Ligt, Blind, Tagliafico - Schone, Jong, Beek - Ziyech, Tadić, Neres

Tottenham - Ajax TRANSMISJA TV

Mecz Tottenham – Ajax Amsterdam transmitować będzie Polsat Sport Premium 1. Początek transmisji o godz. 20.50. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.