To się nazywa inauguracja sezonu! Futsal Szczecin pokonał TAF Toruń 11:1. ZDJĘCIA

Cztery gole Karola Ławy i czerwona kartka dla tego zawodnika. To wszystko działo się jeszcze przed przerwą. Wynik 11:1 mówi swoje. Futsal Szczecin po meczu z TAF Toruń rozsiadł się w fotelu lidera I ligi futsalu.

Pierwsze spotkania w sezonie to zawsze pewna niewiadoma. Zawodnicy Futsal Szczecin pokazali, jak zaczyna się nowe rozgrywki. TAF Toruń nie miał zbyt wiele w tym pojedynku do powiedzenia. Goście na dobre przebudzili się tylko na kilka minut, gdy zdobyli jedną bramkę, przed przerwą. W pozostałych fragmentach mecz po kontrolą miał zespół trenera Miłosza Kocota. A jeżeli go nie miał, to szkoleniowiec szybko i głośno przywoływał zawodników do porządku.

W pierwszej połowie bohaterem był Karol Ława. Najskuteczniejszy zawodnik Futsal Szczecin w ostatnich sezonach. Ława czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, a później... dostał drugą żółtą kartkę i musiał zakończyć mecz jeszcze przed przerwą. Na szczęście po trafieniach Bartosza Sobinka i Szymona Jakubowskiego gospodarze prowadzili 6:1.

W drugiej połowie szczecinianie kontrolowali wynik, ale też grali uważnie w obronie. Gola już nie stracili na do siatki gości trafili jeszcze Łukasz Kubicki, Patryk Jurys, Patryk Jania, Sobinek i Konrad Żebrowski. Futsal Szczecin po 1. kolejce jest liderem, a Ława prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Futsal Szczecin - TAF Toruń 11:1 (6:1)
Bramki: Ława 4 (7, 10, 11, 15), Sobinek 2 (18, 29), Jakubowski (20), Żebrowski (24), Kubicki (35), Jurys (35), Jania (37) - Kończalski (19).
Futsal: Janukiewicz, Budzyński - Żebrowski, Sobinek, Bitsadze, Kubicki, Sapon, Jurys, Jania, Ława, Jakubowski, Vlasovich.