To gehenna! Mieszkańcy o remoncie skrzyżowania Żołnierskiej,...

  To gehenna! Mieszkańcy o remoncie skrzyżowania Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona

  Marek Jaszczyński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Autobusy przejeżdżające przez plac budowy wzbijają tumany kurzu i utrudniają życie mieszkańców okolicznych domów.
  1/3
  przejdź do galerii

  Autobusy przejeżdżające przez plac budowy wzbijają tumany kurzu i utrudniają życie mieszkańców okolicznych domów. ©fot. ZDiTM

  Tumany kurzu, zwały błota, czyli problemy - chodzi o przebudowę ulic Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona w Szczecinie.
  Na skrzyżowaniu powstaje rondo. Mieszkańcom przeszkadza wszechobecny kurz lub błoto, w zależności od pogody. Pojazdy (nie tylko autobusy, ale też pojazdy prywatne) przejeżdżające przez plac budowy uprzykrzają życie mieszkańcom okolicznych domów.

  - Prosimy o zamknięcie ruchu, bo nie jesteśmy w stane funkcjonować! - apelowali przedstawiciele mieszkańców Pogodno na posiedzeniu komisji Rady Miasta.

  Radni Rady Miasta dwukrotnie byli na miejscu. Ostatnio była tu Komisja do spraw Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM. Rajcy popierają skargi mieszkańców o uciążliwości prowadzonych prac. Receptą na poprawę mają być zmiany w trasach linii autobusowych.

  - Generalnie 90 procent problemów rozwiąże się prostym ruchem - skierowaniem autobusów na sąsiednie ulice - Somosierry lub Szeroką - mówi Marek Duklanowski, szef komisji.

  Stąd pomysł radnych na niezwłoczne przeniesienie komunikacji autobusowej jadącej w kierunku Gumieniec, Dworca Głównego i ulicy Łukasińskiego, tak aby omijała wlot w ulicę Reduty Ordona.

  Z naszych informacji wynika, że nie ma co liczyć na zmiany w kursach.

  - W tej chwili planowane są drobne korekty związane z pracami na budowie. Skargom mieszkańców będziemy się przyglądać - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. O sytuacji na skrzyżowaniu wie także straż miejska.

  - W imieniu mieszkańców zwróciłem się z wnioskiem o wzmożone kontrole w zakresie utrzymania czystości przez wykonawcę prac - mówi Michał Wilkocki, radny klubu Bezpartyjni.

  Niewykluczone, że urzędnicy wezmą mieszkańców na przetrzymanie.

  - Kończy się najgorszy etap prac. Kurz był, bo były trzymetrowe wykopy. W nowym etapie prace będą prowadzone na poziomie gruntu - zapewnia Marcin Charęza, szef referatu do spraw organizacji ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

  Prace na Pogodnie prowadzi ZUE S.A. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Żołnierskiej trwa budowa ronda o średnicy 22 m z jezdnią dwupasmową o szerokości 10 m. Natomiast u zbiegu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej będzie sygnalizacja świetlna. Przebudowane zostaną chodniki oraz perony przystankowe (w tym przystanki autobusowo- tramwajowe), pojawi się nowa zieleń, mała architektura i oświetlenie. Zgodnie z warunkami umowy prace powinny zakończyć się do 19 października tego roku.
  Polecamy na gs24.pl:

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepsze produkty i usługi

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepsze produkty i usługi

  PRAWYBORY 2018. Zobacz laureatów

  PRAWYBORY 2018. Zobacz laureatów