Olimpia Grudziądz uratowała remis w meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza [zdjęcia, bramki wideo]

(FIAŁ)
Grudziądzanie przegrywali już dwoma bramkami, grali całą drugą połowę w dziesiątkę, ale zdołali wyrównać. fot. Paweł Skraba
Grudziądzanie przegrywali już dwoma bramkami, grali całą drugą połowę w dziesiątkę, ale zdołali wyrównać i wywalczyć cenny punkt w starciu z zespołem z Niecieczy.

Olimpia Grudziądz - Termalica Nieciecza

Między słupkami gospodarzy dzisiaj stanął Osiecki, bowiem Michał Wróbel jest jeszcze kontuzjowany, a Bartosz Fabiniak w poprzednim meczu ujrzał czerwoną kartkę.

Termalica bardzo szybko, bo już od piątej minuty prowadziła 1:0. Wtedy to sytuację sam na sam z bramkarzem Olimpii wykorzystał Horvath. Goście prezentowali się dobrze i po pół godzinie gry prowadzili 2:0. Po błędzie formacji defensywnej Olimpii, ponownie widzieliśmy skuteczną akcję sam na sam. Strzelcem został Kujawa. Pod koniec pierwszej połowy, mogło być nawet 3:0, ale Czerwiński z rzutu wolnego huknął w poprzeczkę.

Link do relacji na żywo: Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza na żywo

Trener Tomasz Kafarski po meczu Olimpia - Termalica

To najwyraźniej podrażniło miejscowych. Choć ci od 47. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Macieja Rogalskiego. Po godzinie gry, kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił dla gospodarzy Adam Cieśliński.. Olimpia rzuciła się do ataku. Wydawało się, że szybko wyrównał Mazurkiewicz, ale ten gol nie został uznany. Gracz gospodarzy, zdaniem arbitra, znajdował się na pozycji spalonej. Do remisu doprowadził w 78. minucie Dariusz Kłus, który na placu gry pojawił się zaledwie sześć minut wcześniej. W samej końcówce, strzał Smolińskiego trafił w boczną siatkę bramki Nowaka.

Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (0:2)
Bramki: Adam Cieśliński 63. - karny, Dariusz Gawęcki 78.; Vojtech Horvath 5., Rafał Kujawa 28. Czerwone kartki: Rogalski (Olimpia/47. - za drugą żółtą kartkę); Kiełb (Termalica Bruk-Bet/86. - za drugą żółtą kartkę).
Olimpia: Osiecki - Piter-Bućko, Mazurkiewicz, Łabędzki, Rogalski - Pisarczuk, Kłus (73. Gawęcki), Smoliński, Ruszkul (52. Szczot) - Kowalczyk (90+2. Suchocki), Cieśliński. Żółte kartki: Rogalski, 23. - faul, Rogalski, 47. - faul, Gawęcki, 90+1. - faul.
Termalica Bruk-Bet: Nowak - Piątek, Czerwiński, Jarecki (73. Kopacz), Pleva - Pielorz, Sołdecki (67. Rybski), Horvath, Kiełb - Foszmańczyk (81. Drozdowicz), Kujawa. Żółte kartki: Jarecki, 11. - faul, Kiełb, 58. - niesportowe zachowanie, Kiełb, 87. - faul, Kujawa, 89. - faul. Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).