Tie-break Espadonu Szczecin. Ucieczki, pościgi, strzelanina Klutha

(sz)
Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin pokonał 3:2 Aluron Virtu Wartę Zawiercie w 13. kolejce Plus Ligi. 30 punktów zdobył Bartłomiej Kluth.

Początkowe sety były kinem akcji, w którym zły bohater nie potrafił uciec dobremu. W pierwszej partii goniła Aluron Wirtu Warta Zawiercie i odwróciła wynik 9:15 na 25:21. Espadon Szczecin popisał się podobnym pościgiem i w drugiej rundzie odrobił sześć punktów straty do przeciwnika. Poradził sobie ze swoim problemem w ataku, ustawił blok i zmienił rezultat 11:17 na 25:23. Do przerwy więc 1:1 w setach, ale uśmiechy malowały się na twarzach szczecinian. To oni uciekli z opresji.

Trzecia partia dla beniaminka, czwarta dla Espadonu, więc drużyna Michała Gogola zagrała siódmy tie-break w 13. kolejce. Nie oszczędza swojej energii. Wystarczyło jej na wygranie decydującego seta 15:12 i tym samym przerwanie pasma trzech porażek. MVP meczu mógł zostać tylko Bartłomiej Kluth, który choć zaczął jako rezerwowy, zdążył zdobyć 30 punktów.

Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (21:25, 23:25, 23:25, 25:18, 15:12)
Espadon:
Tervaportti, Ruciak, Menzel, Duff, Gawryszewski, Malinowski, Mihułka (l.), Murek (l.) oraz Kowalski, Wika, Gałązka, Kluth

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0, PGE Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:0, Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk 1:3, MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel (niedziela, 20), Onico Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn (wtorek, 19), GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów (środa, 18)