MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Termin na złożenie zeznania podatkowego został wydłużony do 31 maja

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Wypłacono już ponad 216 mln zł zwrotów z podatku PIT dla zachodniopomorskich podatników.

Z danych Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie wynika, że do 6 kwietnia do urzędów skarbowych województwa zachodniopomorskiego wpłynęło już 84 proc. zeznań (w porównaniu do roku ubiegłego).

W tym roku 55 proc. zachodniopomorskich podatników rozliczyło się online. 127 770 podatników złożyło zeznanie podatkowe za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, a 256 682 za pośrednictwem aplikacji e-Deklaracje.

- Z uwagi na zamknięte sale obsługi podatników w urzędach skarbowych zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczenia podatkowego – Twój e-PIT i e-Deklaracje - proponuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Te dwa sposoby pozwalają na złożenie PIT elektronicznie bez wychodzenia z domu.

ZOBACZ TEŻ:

Teraz są dwa sposoby logowania do usługi Twój e-PIT: dane podatkowe (dane autoryzujące) i Profil Zaufany. Natomiast wysłanie zeznania z systemu e-Deklaracje możliwe jest z wykorzystaniem danych autoryzujących lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

W tym roku deklaracje można będzie składać do końca maja, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednak dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

- Do 3 kwietnia br. dokonaliśmy 165 763 zwroty nadpłaconego podatku PIT na kwotę ponad 216 mln zł - dodaje Małgorzata Brzoza. - To ponad 52 proc. wszystkich zadeklarowanych zwrotów. Najwięcej zwrotów wynika z zeznań PIT-37 (282 tys. zeznań).

ZOBACZ TEŻ:

Podatnicy, którzy złożą zeznanie elektronicznie otrzymają zwrot w krótszym terminie. Został on skrócony z 90 do maksymalnie 45 dni. Natomiast podatnicy posiadający Kartę Dużej Rodziny, którzy w zeznaniu podatkowym poinformują urząd skarbowy o posiadaniu karty oraz złożą zeznanie drogą elektroniczną otrzymują zwrot w ciągu 30 dni. Urzędy skarbowe z zachodniopomorskiego dokonały już ponad 10 tys. takich zwrotów. A łączna kwota zwróconego podatku wyniosła ponad 27 mln zł.

Na bieżąco dokonywana jest również obsługa zwrotu podatku VAT. Do 3 kwietnia br. dokonano już ponad 15 tys. zwrotów na łączną kwotę ponad 916 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


 • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

 • Ilu jest zakażonych?

 • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
 • Zakażonych221 363
  + 1 725
 • Zmarło4 099
  + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
 • Zmarło:+33(105 194)
 • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński