Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Terapia hiperbaryczna już dostępna w Szczecinie! Poznaj lecznicze właściwości tlenu

MM Trendy - materiał partnerski
Na Zachodzie już uznana, w Polsce dopiero odkrywana. Terapia hiperbaryczna, czyli nieinwazyjny sposób na poprawę swojego stanu zdrowia, jest dostępna w Tlenobarium przy ul. Łubinowej 75. Kuracja jest polecana m.in. ozdrowieńcom po COVID-19, ale nie tylko. Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie. Na czym polega i jak działa?

Odpowiedź na to pytanie czeka w Tlenobarium. Kameralny gabinet jest nowością na naszym rynku. Jego głównym punktem jest kapsuła hiperbaryczna OMNIOXY. Sesja rozpoczyna się po wejściu klienta do komory. Urządzenie stopniowo podnosi ciśnienie do 1.3 ATA. dzięki czemu dochodzi do uruchomienia dodatkowych nośników tlenu w postaci płynów ustrojowych, tj. osocza, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, rozszerzenia naczyń krwionośnych i zaabsorbowania większej ilości tlenu do organizmu klienta. Spokojnie, wszystko odbywa się zupełnie bezboleśnie. Efektem jest kompletne odżywienie komórek i pobudzenie ich do działania.

- Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele właściwości ma tlen - wyjaśnia Ewa Krzywania-Gmińska, właścicielka gabinetu. - Jest niezbędny w tysiącach reakcji zachodzących w naszym organizmie. Dzięki odpowiedniej stymulacji, podczas sesji jesteśmy w stanie m.in. uruchomić produkcję kolagenu, złagodzić zmiany trądzikowe i łuszczycowe, zregenerować organizm po intensywnym wysiłku, przygotować wsparcie w rehabilitacji pourazowej, ale też doprowadzić do remisji powikłań nieleczonej cukrzycy czy wzmocnienia układu odpornościowego. Lista zastosowań jest długa.

Można podsumować ją kierując sesje do konkretnych grup, takich jak: ozdrowieńcy po COVID-19, osoby zainteresowane poprawą urody, sportowcy, seniorzy, osoby zmagające się z boreliozą, autyzmem a nawet porażeniem dziecięcym. A to oznacza, że terapia hiperbaryczna jest nie tylko dla osób dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży.

- Polecamy ją młodym ludziom szczególnie teraz, kiedy od roku przebywamy w domach - dodaje właścicielka. - Spadek koncentracji, rozdrażnienie czy problemy ze zmotywowaniem się do działania i nauki są najczęściej spowodowane właśnie niedotlenieniem. Terapia hiperbaryczna wpływa na poprawę skupienia, zmniejsza lękliwość, poprawia nastrój, może też wpłynąć na polepszenie przyswajania wiedzy i naukę języków.

Do komory można wejść pojedynczo, lub jak w przypadku dzieci, z rodzicem. Czas trwania sesji to od 80 do 110 min. Kompresja i dekompresja trwają średnio po 8 min. Urządzenie ma kształt tuby, której średnica wnętrza wynosi 90 cm. W jej ścianki są wbudowane okienka. Podczas natleniania można używać smartfona, słuchać muzyki lub czytać książkę. W zależności od oczekiwanych rezultatów specjalista dobiera odpowiednią liczbę sesji. Najczęściej, pierwsze efekty odczuwane są już po 3 sesjach.

- Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji i potrzeb - wyjaśnia właścicielka. - Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzamy z klientem wywiad. Inaczej będzie prowadzony klient, który chce się zrelaksować czy przyspieszyć gojenie ran po operacji plastycznej, a inaczej osoba z zespołem stopy cukrzycowej. Musimy ustalić, dlaczego klient zdecydował się na terapię, czego oczekuje i czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Podajemy klientowi pełną listę ograniczeń i możliwych skutków ubocznych. Jeśli coś budzi nasze wątpliwości, konsultujemy to z lekarzem. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Więcej o terapii hiperbarycznej można dowiedzieć się kontaktując bezpośrednio z gabinetem.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński