MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ten dodatek trafi na konta Polaków. Prosty sposób, aby otrzymać 4000 zł dodatku inflacyjnego 21.07.2024

MS
Rosnące koszty utrzymania i rachunki w sklepach powodują ciężką sytuację w wielu gospodarstwach domowych. Niektórzy już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie 4000 zł! Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy?Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>
Rosnące koszty utrzymania i rachunki w sklepach powodują ciężką sytuację w wielu gospodarstwach domowych. Niektórzy już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie 4000 zł! Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy?Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>archiwum Polska Press
Rosnące koszty utrzymania i rachunki w sklepach powodują ciężką sytuację w wielu gospodarstwach domowych. Niektórzy już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie 4000 zł! Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy?

4000 zł dla każdego. Ten dodatek ma pomóc przetrwać trudniejszy czas

Szalejąca inflacja sprawiła, że ceny paliw, energii, gazu i żywności drastycznie wzrosły. Polacy będą mogli skorzystać z dodatku 4000 złotych dla każdego. Jak otrzymać dodatek? Szczegóły znajdziesz w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodatek osłonowy. Na czym polega?

Dodatek osłonowy to bezzwrotne świadczenie, wypłacane w gotówce. Danina ma zrekompensować Polakom odczuwalny wzrost cen energii, gazu i żywności, jednak trafi jedynie do osób, które spełnią określone warunki. Z pomocy mogą skorzystać jedynie te osoby, których dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie zasada złotówka za złotówkę. To oznacza, że dodatek zostanie przyznany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, jednak w tym wypadku kwota zostanie pomniejszona o wysokość przekroczenia.

Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego można składać do 30 kwietnia br., a pieniądze mają trafić do uprawnionych nie później niż do końca czerwca. Podstawą do wyliczenia świadczenia w 2024 r. są dodatki osłonowe z 2022 r. Wynoszą one odpowiednio:

 • 228,80 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego,
 • 343,20 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób,
 • 486,20 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób,
 • 657,80 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

Ale to nie wszystko. Polacy mogą otrzymać również dodatek inflacyjny w wysokości nawet 4000 zł!

500 plus dla seniora może stanowić znaczącą pomoc finansową wypłacaną co miesiąc. Od stycznia 2024 roku zmieniły się kryteria decydujące o jego przyznaniu. Komu przysługuje i jak otrzymać dodatek? Wszystkie szczegóły wyjaśniamy na następnych slajdach naszej galerii >>>

500 plus dla emerytów. Seniorzy będą zadowoleni! Po zmianach...

4000 zł dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur opublikowało najświeższe informacje, na temat wsparcia, jakiego może udzielić najmniej zarabiającym, albo zmagającym się z wysokimi kosztami życia. Oprócz pracujących, wsparcie dostaną również emeryci. Suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać w tym roku w Wielkiej Brytanii to łącznie 1350 funtów.

Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię w tym roku mogą liczyć na dodatek od drożyzny w wysokości 900 funtów. Płatność będzie realizowana w trzech ratach: 301 funtów, 300 funtów i 299 funtów.

Według rządowych informacji, na taki dodatek mogą liczyć Polacy i otrzymujący następujące wsparcie oraz zasiłki:

 • Kredyt uniwersalny,
 • Zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach,
 • Wsparcie dochodu,
 • Zasiłek z tytułu zatrudnienia i wsparcia uzależniony od dochodów,
 • Kredyt emerytalny,
 • Pracowniczy kredyt podatkowy,
 • Zasiłek na dziecko.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński