Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na nowy sezon artystyczny

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Piotr Nykowski, źródło: http://wspolczesny.szczecin.pl
Siedem premier w nowym sezonie artystycznym zrealizuje Teatr Współczesny w Szczecinie.

Pierwsze dwie zobaczymy już w ostatni weekend września.

27 września w Malarni premierę będzie miało przedstawienie „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” w reżyserii Natalii Sołtysik.

CZYTAJ TEŻ:

Kolejna premiera już dzień później, 28 września, w Teatrze Małym. Będzie to monodram „Zabić prezydenta” w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Będzie to spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

- Inspiracją do zajęcia się tym tematem było zamordowanie prezydenta Pawła Adamowicza - mówi Piotr Ratajczak, reżyser. - Agresja polityczna, nastroje społeczne i patologia lat 20. ubiegłego wieku są dzisiaj bardzo aktualne. Chcemy się przyjrzeć motywacjom, analogiom i odniesieniami do współczesności. To próba zrozumienia, jaki jest właściwy klucz do zrozumienia tego zabójstwa.

POLECAMY: "Weekend w Szczecinie" - zobacz najciekawsze wydarzenia kulturalne. Najciekawsze spektakle, koncerty i inne wydarzenia. Weekend w Szczecinie

MUSIC.DESIGN.FORM Festival po raz drugi w Filharmonii Hasłem drugiej edycji, która trwać będzie między 13 a 15 września, jest audioluminescencja. Tym razem główną rolę odegrają dźwięk i światło. Do zmierzenia się z tym tematem zaproszono artystów, aktywistów i animatorów, by wraz z nimi nieszablonowo wykorzystać muzykę, obraz i architekturę. Podobnie jak rok temu, program MDF Festival 2019 jest bardzo bogaty. Podczas festiwalu wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Laura Mvula – obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka, Trio Jazoowe Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, autora m. in. muzyki do filmu „Zimna wojna", a także zespół Kwadrofonik, który słynie z niezwykłych eksperymentalnych wykonań, czy A_GIM - producent muzyczny, który muzycznie otworzy festiwal koncertem... w garażu podziemnym. W programie Festiwalu MDF znajdą się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje, wykłady czy panel dyskusyjny. Ponownie powróci do filharmonii grupa panGenerator, będą prace uznanego na świecie artysty Oskara Zięty, a Filip Springer z pewnością skłoni do refleksji innym spojrzeniem na temat światła. Będzie też trochę tańca. Uczestnicy festiwalu wejdą do miejsc, w których do tej pory nie odbywały się filharmoniczne koncerty.

"Weekend w Szczecinie" - zobacz najciekawsze wydarzenia kult...

7 grudnia na dużej scenie będzie premiera „Kaspara Hausera” w reż. Jakuba Srzywanka, która opowie o dzisiejszej rzeczywistości i kryzysie związanym z uciekinierami, ofiarami systemu, bezpaństwowcami, których wciąż przybywa.

W lutym w Malarni będzie można zobaczyć „Piknik pod Wiszącą Skałą” w reżyserii Miry Mańki.

CZYTAJ TEŻ:

W marcu zobaczymy ostatnią część projektu „Dorosłość” w pierwszej edycji „Totalnie nie nostalgia. Memuar” w reżyserii Waldemara Raźniaka. W maju na dużej scenie pojawi się wspólna realizacja Marcina Libera i Michała Kmiecika, a w czerwcu w Malarni będzie spektakl „Goła dupa” w reżyserii Magdaleny Drab.

Po nowym roku rozpocznie się nowy cykl czytań scenicznych „Inny kurs”, w którym młodzi twórcy zrealizują czytania klasycznych dzieł dramatycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Beata Kozidrak. Wywiad po spektaklu "Być jak Beata" [WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński