Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Kana zaprasza młodzież na warsztaty "Lato w Teatrze"

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Teatr Kana zaprasza na projekt „Lato w Teatrze”, podczas którego uczestnicy odkryją ptasią różnorodność. Przez warsztaty teatralne i muzyczne poszukają podobieństw w zachowaniach ptaków i ludzi.

- Życie ptaków będzie punktem wyjścia do teatralnej podróży przez trudną sztukę włączania i integracji. Ptaki nie znają pojęcia państwa, nie wiedzą, że do podróżowania potrzebny jest paszport, dlatego spotkanie międzykulturowej grupy rozpoczniemy od tematu granic. Wspólnie stworzymy przedstawienie lub pokaz, który stanie się podsumowaniem naszej dwutygodniowej pracy i wymiany myśli - zachęca Adam Rosiński z Ośrodka Teatralnego Kana. - Będziemy czujnie obserwować zarówno ptaki miejskie, jak i te żyjące w lasach i puszczach. We wspólnym świecie ludzi i zwierząt poszukamy ukojenia i odpoczynku.

Ptaki są zdumiewająco podobne do ludzi. Tworzą sojusze, nawiązują długotrwałe relacje, łączą się w grupy i podgrupy, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Czasami wykluczają, a czasami wykazują się niespotykaną inkluzywnością. Migrują lub adaptują się do warunków, do których nie zostały stworzone, ale musiały przywyknąć. Ptaki, jak ludzie, są różnorodne: kolorowe i szare, wielkie i małe, rozśpiewane o poranku i o zachodzie słońca.

Warsztaty będą prowadzone przez zespół polsko-ukraińskich twórczyń: Olesje Nezhywą - reżyserkę i instruktorkę teatralną, Weronikę Fibich - artystkę interdyscyplinarną, reżyserkę oraz Paulę Rudź - animatorkę kultury.

"Mały książę" w Operze na Zamku. Już w weekend premiera baletu

Bezpłatne warsztaty są przeznaczone dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Aby się zapisać, należy napisać kilka słów o sobie na adres [email protected].

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Jego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy dla teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty wybrane przez Zespół Sterujący otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40 000 złotych.

Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

W województwie zachodniopomorskim w programie biorą udział także: Gminny Ośrodek Kultury w Karnicach, który realizuje projekt "Walka z Wiatrakami" oraz Goleniowski Dom Kultury z projektem "Stacja A Gdyby".

Program powstał w 2008 roku. W 2022 roku realizowana jest jego 15. edycja.

ZOBACZ TEŻ:

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin. Poznaliśmy laureatów [L...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński