MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi PLASTPOL rozpoczęły się w Kielcach

redakcja
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol wystartowały w Kielcach. Najnowsze roboty, linie produkcyjne będą działać przez cztery targowe dni, produkując na żywo wiele przedmiotów codziennego użytku. W wydarzeniu bierze udział 806 firm z 36 krajów świata. Targi potrwają do 26 maja.

Plastpol to najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie cenione w Europie. Nic dziwnego, bowiem polska branża przetwórstwa tworzyw sztucznych dynamicznie się rozwija, zajmując 6. miejsce w Unii Europejskiej. W siedmiu targowych halach kieleckiego ośrodka zgromadzono całą branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych.

- Gościmy liderów wszystkich sektorów przemysłu polimerowego, kompleksowy przekrój tej gałęzi gospodarki – od światowych producentów maszyn i linii produkcyjnych, poprzez komponenty do produkcji, aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol.

Wielu liderów rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentuje nie tylko maszyny, ale całe linie produkcyjne, zgodne z ideą „Przemysł 4.0”. Czyli w pełni zinformatyzowane, monitorowane na każdym etapie produkcji, oparte na współdziałających ze sobą robotach. Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej to trend, jaki dominuje na targach Plastpol 2017. Okazuje się, że damską torebkę z tworzyw sztucznych udaje się wyprodukować w kilkadziesiąt sekund, dzięki skoordynowanej pracy maszyn… Można to będzie zobaczyć podczas targów na jednym ze stoisk Plastpolu.

Plastpol - najbardziej międzynarodowe targi w Polsce
- Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających - w roku ubiegłym odwiedziło ją ponad 18.500 specjalistów. Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne. Podczas 21. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, oprócz znanych polskich firm z branży udział biorą reprezentanci, między innymi: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezji – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – W tym roku najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec i Włoch, sporą grupę stanowią również firmy tureckie, chińskie. Dzięki tak licznej reprezentacji zagranicznej, Plastpol to dziś najbardziej międzynarodowe targi spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce.

Branża w liczbach – jest wzrost!
Cztery targowe dni to również pakiet najnowszej wiedzy o branży, między innymi o kierunkach rozwoju w kontekście pojawiających się technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. Dane branży w Polsce i w Europie za rok 2016 przedstawia tradycyjnie podczas Plastpolu Fundacja PlasticsEurope Polska.

- Liczby wskazują na szczególny potencjał polskiej branży. Na przestrzeni około 10 lat Polsce udało się zwiększyć udział w przetwórstwie tworzyw sztucznych w UE o 40 procent. Obecnie zajmujemy 6. miejsce wśród krajów unijnych – mówi Robert Szyman, dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. - Polskie firmy mają nowoczesne parki maszyn, wykorzystują światowe technologie, zatrudniają łącznie około 140 tysięcy osób, a jakością produkcji i możliwościami produkcyjnymi mogą konkurować na rynku europejskim z potencjałem znanych liderów o renomie światowej. Rok 2016 był rokiem bardzo pomyślnym dla polskich przetwórców, zanotowaliśmy wzrost inwestycji o 10 %, zatrudnienia prawie o 6 % oraz produkcji sprzedanej prawie o 7 %.

Targi Plastpol w Kielcach potrwają do piątku, 26 maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Targi PLASTPOL rozpoczęły się w Kielcach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński