MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi Kielce zapraszają na weekend z polskim wojskiem

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Przymierzyć się do czołgu, zrobić selfie przy haubicy, zobaczyć pokazy psów policyjnych i walki wręcz, a także zjeść wojskową grochówkę – tego wszystkiego będzie można doświadczyć w Targach Kielce. W weekend od 9 do 10 września Wystawa Sił Zbrojnych RP, towarzysząca targom obronnym, będzie otwarta dla wszystkich. Wstęp wolny.

W Targach Kielce trwają przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – największej wystawy branży obronnej w Polsce, i jednego z trzech liczących się wydarzeń wystawienniczych tego typu w Europie. W tym roku prezentuje się na niej 600 firm z 27 krajów świata. W związku z jubileuszem 25-lecia MSPO organizatorzy przygotowali nie lada niespodziankę dla miłośników militariów, polskiego wojska i historii.

Sprzęt, pokazy i grochówka dla wszystkich

- Po raz pierwszy w 25 – letniej historii Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach i po 18 latach udziału wojska polskiego w tej wystawie zapraszamy na Dni Otwarte. Zaprezentujemy najnowocześniejszy potencjał, jakim dysponuje armia - mówi ppłk. Piotr Pankowski, dowódca zgrupowania zadaniowego Sił Zbrojnych Kielce 2017 - Będą pokazy walki wręcz, pokazy umiejętności psów policyjnych, będzie też wojskowa grochówka dla wszystkich. Na co dzień miejsce wojska jest w jednostkach i na placach ćwiczeń, bo skupiamy się na tym, by podnosić swoje wyszkolenie. Ale są takie chwile, na przykład uroczystości państwowe, MSPO, gdzie wojsko jest widoczne i pokazuje swój potencjał ludności. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia wystawy od 9 do 10 września - opowiada.

Spotkanie z gen. Hermaszewskim

Pierwsza Wystawa Sił Zbrojnych RP podczas MSPO, przedstawiająca potencjał Wojsk Lądowych, zatytuowana „Granica” odbyła się już w 1999 roku, uświetniając moment wstąpienia Polski do NATO. Tegoroczna wystawa odbywa się pod hasłem „Innowacyjność, Technika, Skuteczność”. Wstęp na nią jest wolny, bez ograniczenia wieku. Ekspozycja Polskich Sił Zbrojnych zajmuje 10 tysięcy metrów kwadratowych w hali wystawienniczej A oraz na terenie zewnętrznym. W hali B kieleckiego ośrodka można będzie zobaczyć wystawę zatytuowaną „Tysiąclecie Oręża Polskiego”. Kto zdecyduje się odwiedzić Targi Kielce w niedzielę 10 września będzie miał szansę spotkać się z generalem Mirosławem Hermaszewskim, najsłynniejszym polskich kosmonautą, który w hali B wygłosi prelekcję w godzinach 12-13. Organizatorem spotkania jest Polska Agencja Kosmiczna.

PGZ pokaże Leoparda, Kryl i Rosomaka

Podczas Dni Otwartych będzie można zobaczyć także część ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która jest po raz drugi partnerem strategicznym Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będzie można z bliska zobaczyć między innymi ROSOMAKA, IKARA X – na podwoziu Hummera, samobieżną haubicę KRYL z Huty Stalowa Wola, czołgi z ZM Bumar- Łabędy: PT-91 M2, PT-17, czołg Leopard 2PL. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. zaprezentują pojazd o nazwie „Buggy”.

Wstęp na Wystawę Sił Zbrojnych RP od 9 do 10 września jest bezpłatny, bez ograniczeń wiekowych. Ekspozycja jest otwarta jest w godzinach 10-17 w sobotę, 9 września i od 10-15 w niedzielę, 10 września. Organizatorzy zapewniają bezpłatne parkingi, a dla tych którzy zechcą wybrać się do Targów Kielce z terenu miasta – bezpłatny autobus linii 100.

Program Dni Otwartych Wystawy Sił Zbrojnych RP

9 września, sobota godziny otwarcia 10-17

 • 10.00-15.00 Pokaz, zawody strzeleckie i strzelanie rekreacyjne z broni pneumatycznej LOK Kraków, namiot – strzelnica obok bramy nr 3
 • 10.00-10.15 Pokaz sprawnościowy działania grup operacyjnych LOK z Małogoszczy
 • 10.30-11.00 Pokazy tresury psów służbowych w Policji
 • 11.00-11.40 Pokaz walki wręcz i samoobrony Stowarzyszenia Proobronnego 316
 • 12.00-12.15 Pokaz sprawnościowy działania grup operacyjnych LOK z Małogoszczy
 • 13.00-13.30 Pokazy tresury psów służbowych w Policji
 • 13.45-14.00 i 14.30-14.45 Pokaz sprawnościowy działania grup operacyjnych LOK z Małogoszczy

10 września, niedziela, godziny otwarcia wystawy 10-15

 • 11.00-11.40 Pokaz walki wręcz i samoobrony Stowarzyszenia Proobronnego 316
 • 12.00 – 13.00 Prelekcja gen. Mirosława Hermaszewskiego - hala B, Scena Prezentacji B-27

Ważne:

 • Ekspozycja w halach A, B i trenie zewnętrznym Targów Kielce
 • Wstęp wolny, bez ograniczeń wiekowych.
 • Bezpłatne parkingi
 • Z terenu Kielc bezpłatny autobus linii 100 – sprawdź rozkład jazdy
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Targi Kielce zapraszają na weekend z polskim wojskiem - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński