MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak powstaje Fabryka Wody. Koronawirus omija duże place budowy

Mariusz Parkitny
- Jak do tej pory inwestycje budowlane są w toku, wykonawcy nie zgłaszają nam problemów - powiedział w piątek na czacie z mieszańcami, prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Dotyczy to m.in. aquaparku "Fabryka Wody". Koronawirus szczęśliwie omija budowlańców.

Zdaniem prezydenta większy problem będzie z przetargami na przyszłe inwestycje.

- W pierwszej kolejności będziemy rozstrzygali przetargi na najważniejsze inwestycje z punktu widzenia miasta. Te mniejsze będą musiały trochę poczekać. Oczywiście może się zdarzyć, że na trwających już budowach zacznie się problem z pracownikami i wtedy będziemy rozmawiać co dalej. Ale na dziś takiego problemu nie ma - dodał Piotr Krzystek

Budowa aquaparku Fabryka Wody rozpoczęła się w listopadzie ub.r. Otwarcie przewidziano w 2022 r. Postęp robót jest coraz bardziej widoczny. Intensywne prace toczą się przy budowie budynku, który w przyszłości pomieści część edukacyjną kompleksu.

- Aktualnie na placu budowy prowadzone są roboty przy budowie jego płyty fundamentowej.

Budowa aquaparku Fabryka Wody w Szczecinie - stan na 27.02.2020

Fabryka Wody - aquapark w Szczecinie. Jak postępują prace? W...

Trwa montaż zbrojenia oraz betonowanie. Wykonawca kontynuował ponadto prace przy montażu instalacji odgromowej w zakresie uziomu fundamentowego, a także prace przy układaniu hydroizolacyjnej maty bentonitowej - wyjaśnia Piotr Zieliński z Fabryki Wody.

Pod budynkiem basenowym kontynuowane były prace przy wykonywaniu przesłony przeciwfiltracyjnej. Realizowane są również roboty sieciowe związane z budową kanalizacji deszczowej na miejscu przyszłego parkingu.

Fabryka Wody ma być nowoczesnym i wielofunkcyjnym parkiem wodnym z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln netto.

BUDOWA FABRYKI WODY:

CZYTAJ TEŻ:

Mają zbudować aquapark w Szczecinie. Co robili wcześniej?

Aquapark w Szczecinie. Fabryka Wody ma być perełką, bo może ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński