MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tajemniczy gość z Wietnamu odwiedził Akademię Morską [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Tho Duong My, pochodzący z Wietnamu absolwent Akademii Morskiej, po latach z grupą przyjaciół odwiedził Polskę oraz swoją uczelnię.

Tho Duong My przyjechał do Szczecina, gdzie najpierw przez rok uczył się języka polskiego, a w roku 1970 podjął studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej, na specjalności Połowy Morskie. Ukończył WSM w roczniku 1975.

Studia otworzyły mu drzwi do kariery, przez lata pływał jako nawigator na statkach rybackich, a potem także floty handlowej. Wiele lat pływał w stopniu kapitana, niedawno przeszedł na emeryturę.

– Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc wrócić do swojej szkoły – mówił absolwent. – Życzę uczelni dalszego rozwoju i zapraszam serdecznie do Wietnamu.

Goście wspólnie obejrzeli kroniki z lat 70., odnaleźli tam także kolegę, który ukończył Wydział Mechaniczny, a po latach sam został rektorem Vietnam Maritime University – Dang Van Uy.

– Jako absolwenci świetnie radziliśmy sobie na morzu – wspominał. – Gdy wróciliśmy do Wietnamu, byliśmy naprawdę wysoko cenieni w pracy.

Tho Duong My cieszył się, mogąc odwiedzić Wydział Nawigacyjny AM, gdzie wspominał, jak żyło się tutaj i studiowało.

– Najpierw przez dwa lata mieszkaliśmy w tych pokojach – opowiadał wskazując na dzisiejsze sale wykładowe i laboratoryjne na trzecim piętrze budynku przy Wałach Chrobrego. – W 1973 otwarto bardzo nowoczesne wtedy akademiki w parku (przy Starzyńskiego) i do końca studiów mieszkaliśmy tam.

Gość odwiedził m.in. jeden z najnowszych symulatorów – nawigacyjno-radarowy symulator ARPA, znajdujący się tam, gdzie niegdyś mieściły się studenckie sypialnie. Tym razem absolwent mógł pokazać swoim kolegom coś, na czym zna się najlepiej – symulację mostka nawigacyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński