Ta pierwsza połowa

jat, 26 listopada 2004 r.
We Wronkach powody do radości mieli tylko Holendrzy.
We Wronkach powody do radości mieli tylko Holendrzy. Fotorzepa
Amica Wronki przegrała z AZ Alkmaar 1:3 (0:3) w meczu 3. kolejki grupy F piłkarskiego Pucharu UEFA.

To trzecia porażka polskiego zespołu w fazie grupowej rozgrywek. Wronczanie definitywnie stracili szansę na awans do dalszych gier.

Amica Wronki - AZ Alkmaar 1:3 (0:3)

Bramki: Dembiński (59-karny) - Barry van Galen (13), Meerdink (37), Huysegems (39).

Amica: Mielcarz - Dudka, Bieniuk, Dziewicki, Kucharski - Grzybowski (77 Gregorek), Kowalczyk (46 M. Burkhardt), Bartczak, Kikut (66 F. Burkhardt) - Dembiński, Kryszałowicz.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gości.
Już w 13 minucie po rzucie wolnym Kennetha Pereza i zbyt słabym wybiciu piłki przez Macieja Mielcarza Tim de Cler dośrodkował na pole karne, gdzie Barry van Galen strzałem głową zdobył pierwszą bramkę meczu.

W 37. minucie kolejny błąd popełniła obrona wronieckiego zespołu. Po rzucie wolnym, wykonywanym przez Pereza, nikt nie potrafił upilnować w polu karnym Martijna Meerdinka; ten doszedł do dośrodkowania i ze stoickim spokojem skierował piłkę do siatki Amiki. Chwilę później było już w zasadzie po meczu. Goście wyprowadzili szybką kontrę, która przyniosła im trzeciego gola. Strzał van Galena zdołał jeszcze sparować Mielcarz, jednakże przy dobitce Steina Huysegemsa był już bez szans. Do przerwy było więc 0:3.
Po zmianie stron gospodarze zdołali odpowiedzieć jedną bramką. Po faulu na Zbigniewie Grzybowskim rzyt karny na bramkę zamienił Jacek Dembiński.