Ta ostatnia minuta...

Michał Sarosiek, 7 listopada 2005 r.
Czternasta kolejka stała pod znakiem dwóch meczów na szczycie. W Mieszkowicach gospodarze wyrównali w ostatnich sekundach ze Stalą Szczecin, a Sokół Pyrzyce pokonał Polonię Płoty.

Wiele spotkań toczyło się w trudnych warunkach z uwagi na padający deszcz. Punkty zdobyły dwie ostatnie ekipy tabeli. Szczególnie zaskakuje Korona Stuchowo, która po zmianach w składzie prezentuje się bardzo obiecująco. Gole zdobyła para najlepszych snajperów ligi: Tomasz Muskała z Sokoła i Marcin Kwiatkowski z Mieszka. Za tydzień znów dojdzie do dwóch bardzo ciekawych spotkań: w derbach Szczecina Stal zmierzy się z Hutnikiem, a Polonia Płoty podejmie Mieszka Mieszkowice.

Mieszko Mieszkowice - Stal Szczecin 1:1
Bramki: Kwiatkowski - Tyszkiewicz.

Mecz lidera z wiceliderem (przed tą kolejką) przyniósł sporo emocji. Lepiej zaprezentowali się goście ze Szczecina. To oni przeważali w pierwszej połowie, jednak nie potrafili celnie wykończyć licznych akcji. Udało im się to w drugiej odsłonie za sprawą Andrzeja Tyszkiewicza, który głową strzelił na tyle precyzyjnie, że nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Mieszkowiczanie mocniej przycisnęli gości dopiero w końcówce spotkania. Wyrównującego gola zdobyli już w doliczonym czasie gry. Celnym uderzeniem popisał się najlepszy strzelec Mieszka - Marcin Kwiatkowski. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu po czerwonej kartce dla Adama Linkiewicza za faul.

Hutnik Szczecin - Dąb Dębno 2:2
Bramki: Prętkowski (dwie) - Dłubis (dwie).

Kibice oglądali bardzo ciekawe spotkanie na obiekcie Hutnika, które przerodziło się w pojedynek snajperów. Po dwie bramki zdobyli bowiem najlepsi strzelcy obu zespołów. Mecz był prowadzony w dobrym tempie. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, na co goście odpowiadali bramkami wyrównującymi. Szczególnie w pierwszej odsłonie Hutnicy razili nieskutecznością. Trafili trzy razy w słupek i raz w poprzeczkę. Gola nie udało się też zdobyć Sawickiemu, który nie trafił do bramki z trzech metrów.

Sokół Pyrzyce - Polonia Płoty 2:1
Bramki: Piekarski, T. Muskała - Mandurewicz

Gospodarze mieli optyczną przewagę, na co goście odpowiadali grą z kontry. Sokół raził jednak nieskutecznością. Wszystkie trzy gole były natomiast rzadkiej urody. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom dał Mariusz Piekarski strzałem ze wślizgu w "okno" bramki rywali. Goście wyrównali trzy minuty po przerwie - ciekawą kontrę wykończył Mandurewicz. Decydujące trafienie - autorstwa najlepszego strzelca ligi - to uderzenie Tomasza Muskały, po którym piłka również trafiła w "okienko". W końcówce spotkania w szeregi płotczan wdarła się nerwowość, której efektem były dwie czerwone kartki dla piłkarzy Polonii - w 85. i 89. minucie.

Kluczevia Stargard - Kłos Pełczyce 5:1
Bramki: M. Magnuski (dwie), G. Magnuski, Ufnowski, Zalas - Libor.

Spotkanie w Stargardzie miało bardzo jednostronny przebieg. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a mogli zdecydowanie wyżej. Po przerwie Kluczevia dorzuciła trzy trafienia, na które goście odpowiedzieli tylko honorowym golem w ostatnich minutach spotkania. Najlepszym piłkarzem na boisku był zdobywca dwóch bramek Michał Magnuski, który asystował przy pozostałych trzech trafieniach swoich kolegów. Mecz z Kłosem był najlepszym występem tego dziewiętnastolatka w tym sezonie. Gospodarze zaprezentowali kilka efektownych prostopadłych podań, kombinacyjnych akcji i wyjść sam na sam z bramkarzem z Pełczyc. To wszystko zaowocowało wysokim zwycięstwem coraz wyżej notowanej Kluczevii.

Iskra Banie - Radovia Radowo Małe 1:1
Bramki: Kapuściński - Kliś.

Mecz w Baniach stał na niskim poziomie. Brakowało ciekawych akcji, a remis wydaje się być sprawiedliwy. Zarówno gospodarze, jak i zawodnicy Radovii mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zabrakło jednak napastnikom obu drużyn zimnej krwi pod bramką rywali. Goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, nie uznaną jednak przez sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej.

Korona Stuchowo - Pomorzanin Nowogard 2:0
Bramki: Wyszkowski, Woźny.

Mecz w Stuchowie zakończył się dosyć niespodziewanym zwycięstwem zajmujących ostatnią pozycję w tabeli gospodarzy. W barwach Korony wystąpił Andrzej Szlingert, który tydzień spędza w pracy za granicą. W trakcie spotkania widoczne były jednak braki treningowe najlepszego strzelca gospodarzy. W Koronie trenerzy przemeblowali nieco skład - szczególnie umiejętnie ustawiając formację obronną.

- Na pewno Korona zdobędzie jeszcze niejeden punkt - mówił po meczu Wojciech Kubicki, trener Pomorzanina. - Młodzi zawodnicy ze Stuchowa zagrali naprawdę dobrze.

W ekipie z Nowogardu zaś tradycyjnie już zawodziła skuteczność. Obie bramki stuchowianie zdobyli w ciągu ośmiu minut w drugiej połowie.

Zorza Dobrzany - Sparta Gryfice 2:0
Bramki: Pasierbiewicz, Głoćko.

Najbardziej efektowną akcję zaprezentowali goście, kiedy to po strzale jednego z piłkarzy z Gryfic z przewrotki piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Ci natomiast szczególnie w drugiej połowie przycisnęli rywali, co dało im pewne zwycięstwo. W przedmeczu juniorów zaś młodzi dobrzanianie wygrali aż 12:1.

Vineta Wolin - Fagus - Kołbacz 1:0
Bramka: Swat

Mecz w Wolinie był typowym meczem walki. Piłkarze grali na grząskim boisku, co wprowadzało wiele przypadkowości. Spotkanie nie obfitowało w wiele akcji bramkowych. Gospodarze jedyną bramkę zdobyli po ładnym strzale Artura Swata.

- Trochę nareszcie dopisało nam szczęście - mówił po meczu Edward Arys, wiceprezes Vinety. - Cieszy nas więc szczególnie ta wygrana.

Goście z Kołbacza mieli kilka akcji, które powinny zakończyć się golem. Napastnikom Fagusa zabrakło jednak precyzji i zgrania.