Szykują się na Parmę

dc, 19 marca 2005 r.
To był trudny moment dla Austrii Wiedeń - sędzia pokazuje czerwoną kartkę jej bramkarzowi,  Didulicy za faul na Brazylijczyku Bortolinim. Grająca w dziesiątkę Austria straciła dwa gole, ale wywalczyła awans.
To był trudny moment dla Austrii Wiedeń - sędzia pokazuje czerwoną kartkę jej bramkarzowi, Didulicy za faul na Brazylijczyku Bortolinim. Grająca w dziesiątkę Austria straciła dwa gole, ale wywalczyła awans. Fotorzepa
Gdy Sebastian Mila przechodził z Groclinu Grodzisk do Austrii Wiedeń, niektórzy kibice sądzili, że jest to krok wstecz w rozwoju utalentowanego polskiego pomocnika. Austria wydawała się zbyt słabym klubem. A tymczasem zespół z Wiednia w Pucharze UEFA wyeliminował nie tylko Legię Warszawa, ale także dwie drużyny hiszpańskie i jest w ćwierćfinale.

O awansie do ćwierćfinału polskiej drużyny możemy póki co tylko sobie pomarzyć. Dlatego pozostaje mieć nadzieję, że zagra w nich choć jeden z polskich piłkarzy występujących w Austrii - Mila, Radosław Gilewicz, czy Krzysztof Ratajczyk.

Po remisie u siebie 1:1 drużyna z Wiednia nie była w rewanżu przeciwko Realowi Saragossa faworytem. Ale miała świetny początek - po 12 minutach prowadziła 2:0! Sytuacja skomplikowała się, gdy w 31 minucie bramkarz Austrii otrzymał czerwoną kartkę.

Kiedy w ciągu pięciu minut drugiej połowy Saragossa wyrównała i miała jeszcze pół godziny do końca spotkania - wydawało się, że nic nie jest w stanie uchronić Austrii przed utratą trzeciego gola, a co za tym idzie awansu. A jednak wiedeńczycy zagrali świetnie w obronie i wywalczyli zwycięski remis 2:2. Gilewicz oraz Mila cały mecz spędzili na ławce rezerwowych. W ćwierćfinale rywalem Austrii będzie AC Parma.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału Pucharu UEFA (w nawiasie wynik pierwszego spotkania, dużymi literami drużyny, które awansowały):

Real Saragossa - AUSTRIA WIEDEŃ 2:2 (1:1), SPORTING LIZBONA - Middlesbrough 1:0 (3:2), AUXERRE - Lille 0:0 (1:0), CSKA MOSKWA - Partizan Belgrad 2:0 (1:1), AC PARMA - FC Sevilla 1:0 (0:0). AZ ALKMAAR - Szachtar Donieck 2:1 (3:1), NEWCASTLE - Olympiakos Pireus 4:0 (3:1). Steaua Bukareszt - Villarreal 0:0 (rewanż w niedzielę). Pary ćwierćfinałowe (mecze rozegrane zostaną 7 i 14 kwietnia): Austria - AC Parma, Newcastle - Sporting, CSKA Moskwa - Auxerre, Steaua lub Villarreal - AZ Alkmaar