Szybka wygrana Chemika Police w ostatnim meczu 2022 roku

Chemik dużo punktów w Bydgoszczy zdobył blokiem.
Chemik dużo punktów w Bydgoszczy zdobył blokiem. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Mistrz Polski w trzech setach ograł na wyjeździe zespół Pałacu Bydgoszcz w ramach 9. kolejki Tauron Ligi (ekstraklasy siatkarek). Przed Chemikiem jeszcze dwa mecze w I rundzie rozgrywek.

Pierwszy set w Bydgoszczy to nokaut. Przestraszone bydgoszczanki popełniały tak dużo błędów, że mistrzynie łatwo budowały przewagę (5:0, 12:2), a ostatecznie nie pozwoliły rywalkom na dwupunktową zdobycz.

Ale kolejne dwie partie już były wyrównane i zanosiło się, że Chemik będzie się męczył. Na początku drugiego seta Pałac prowadził nawet 9:2, ale Chemik otrząsnął się i stopniowo zaczął niwelować przewagę, a po bloku Martyny Czyrniańskiej doprowadził do remisu 19:19. Po chwili policzanki objęły dwupunkowe prowadzenie i utrzymały je do końca.

W III secie walka trwała. Bydgoszczanki prowadziły nawet 20:18, ale straciły aż sześć punktów z rzędu. Obroniły dwa meczbole, ale przy trzeciej już nie były w stanie podbić ataku Jovany Brakocević-Canzian i Chemik wygrał 3:0.

Przed Chemikiem teraz tylko trudne spotkania. 4 stycznia mecz z Radomką Radom w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po czterech dniach spotkanie z liderem Tauron Ligi – ŁKS Łódź (oba mecze na parkiecie Chemika), 11 stycznia spotkanie z Eczacibasi w Stambule w ramach Ligi Mistrzyń, a 14 stycznia wyjazdowy mecz z Developresem Rzeszów, który zakończy I rundę polskiej ekstraklasy.

Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 9:25, 23:25, 22:25
Chemik: Łukasik (17), Brakocević-Canzian (10), Czyrniańska (11), Korneluk (8), Połeć (6), Oveckova (2) oraz Stenzel (libero) - Cipriano (2), Sikorska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0