Szybka i bezpieczna sprzedaż nieruchomości, nawet zadłużonych. Jak ją przeprowadzić?

Artykuł sponsorowany KING NIERUCHOMOŚCI
Udostępnij:
Szybko i bezpiecznie. Jak przekonuje Małgorzata Maciejewska, właścicielka agencji KING Nieruchomości - współpraca z biurem to dla sprzedającego lub kupującego gwarancja, że transakcja pójdzie zgodnie z planem. Co jednak, gdy mamy do czynienia z nieruchomością zadłużoną? Albo kiedy chcemy sprzedać dom lub mieszkanie natychmiast i otrzymać gotówkę? Okazuje się, że i na to jest rozwiązanie.

Bezpieczeństwo, czas, przytłaczająca liczba formalności, dlaczego klienci oddają sprawy kupna - sprzedaży nieruchomości w ręce pośredników? Dlaczego warto się na to zdecydować?

- Kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo transakcji. Biuro nieruchomości, które prowadzę jest ubezpieczone, klienci to cenią. Kolejna sprawa to komfort. Dzięki nam klient oszczędza czas potrzebny na załatwienie formalności. De facto, jesteśmy w stanie zrobić za klienta wszystko. Pamiętam wiele sytuacji, kiedy klienci udzielali nam pełnomocnictwa notarialnego do sprzedaży / kupna nieruchomości. W ten sposób oni mogli zająć się sobą, a my ich sprawami. W tym wszystkim nie bez znaczenia pozostaje doświadczenie. Moje sięga 15- lat i obejmuje niezliczoną ilość transakcji. Dlatego przykładam tak dużą wagę do wiedzy moich agentów i staram się przekazać im całą swoją spuściznę. W KING Nieruchomości profesjonalizm jest na pierwszym miejscu. Reasumując współpraca z agencją to pewność i bezpieczeństwo.

Co jest najtrudniejszą częścią transakcji dla inwestora?

- Ustalenie warunków transakcji. Wydaje mi się, że dla kupujących i sprzedających to najtrudniejszy proces. W grę wchodzą emocje, które zawsze są złym doradcą. O ile wybranie terminu wyprowadzki nie jest, aż tak trudną częścią negocjacji, to ustalenie ceny, wysokości zadatku czy terminów płatności może przyprawić o zawrót głowy. W tym wszystkim kryją się też prawne detale. Podam przykład. Zadatek, w rozumieniu art. 394 Kodeksu Cywilnego, powinien być płatny gotówką. Jednak wiele osób nie ma o tym pojęcia i decyduje się na płatność przelewem. Co w przypadku gdy zadatek nie dojdzie do sprzedającego na konto? Tu pojawiają się schody i prawdziwe komplikacje, bo mówimy o dużych kwotach. Podobnych przykładów jest więcej. Dobry pośrednik zna je wszystkie i umie nad nimi zapanować.

Czy agencja nieruchomości może również samodzielnie odkupić nieruchomość? Na czym to polega?

- Oczywiście, że tak. Moje biuro skupuje nieruchomości zarówno zadłużone, jak i te z innymi trudnościami prawnymi. Nieraz „prostowanie” dokumentów zajmuje wiele miesięcy, ale zawsze kończy się sukcesem! Jeżeli, ktoś chciałby skorzystać z oferty sprzedaży zapraszam do kontaktu pod numerem 500400855. Wycena i decyzja zapada w godzinę, a płatność odbywa się w dniu podpisania umowy przeniesienia własności. Oczywiście nieruchomości z problemami to jedno. Zdarza się też, że ktoś po prostu chce szybko sprzedać dom czy mieszkanie i nie ma czasu na poszukiwanie kupca oraz negocjacje. Taką osobę również chętnie obsłużymy.

Czy jest to transakcja gotówkowa? Klient dostaje pieniądze od ręki?

- Naturalnie, że tak. Przeprowadzam tylko transakcje gotówkowe. To usprawnia cały proces.

Jakie nieruchomości najczęściej kupują agencje? Do kogo jest skierowana ta część oferty biur?

- Oferta skierowana jest do osób które nie chcą czekać na klienta, które chcą bardzo szybko i sprawnie sprzedać. Kupuję najczęściej mieszkania z rynku wtórnego. 15 lat pracuję w tej branży, większość czasu spędziłam z klientami, którzy mieli problemy związane z różnego rodzaju obciążeniami. Od pierwszej mojej transakcji, z udziałem komornika, przez te wszystkie lata, większość umów dotyczyło “prostowania” problemów. Mam na myśli postępowania spadkowe, komornicze, służebności dożywotniej, etc. Z tego względu nie boję się kupować “trudnych” nieruchomości. Generalnie jestem w stanie kupić każdą interesującą mnie ofertę.

W jaki sposób klient zainteresowany sprzedażą może skontaktować się z biurem?

- Sposobów jest wiele. Przede wszystkim może zadzwonić do nas do biura, czy wysłać maila z prośbą o kontakt. Wszystkie potrzebne dane są na stronie: wwww.kingnieruchomosci.eu. Jesteśmy również dostępni na każdym portalu internetowym związanym z nieruchomościami. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, a my oddzwonimy. W przypadku, gdy klient chciałby sprzedać nieruchomość obciążoną, pochodzącą ze spadku czy darowizny najlepiej zadzwonić bezpośrednio pod numer telefonu: 500 400 855.

W takim razie, przejdźmy do konkretów. Na jakie formalności w przypadku sprzedaży nieruchomości należy być gotowym, jakie dokumenty należy posiadać?

- Formalności jest sporo, ale tak jak mówiłam, wyręczamy w nich klienta. Do spotkania z
moimi agentami wystarczy posiadać podstawę nabycia nieruchomości. Agenci doskonale wiedzą jak sprawdzić stan prawny i jakie dokumenty zebrać, by przeprowadzić transakcję.

Co kiedy sprawy się komplikują. Z pozoru wszystko jest w porządku, a nagle okazuje się, że mieszkanie jest zadłużone, ma lokatora lub kilku właścicieli. Czy pośrednik może pomóc?

- Oczywiście, że tak! Gdy właściciele decydują się na sprzedaż mieszkania i podczas sprawdzania dokumentów okaże się, że jest to mieszkanie z lokatorem lub mieszkanie zadłużone bez problemu pomożemy. Tak jak mówiłam, przeprowadziłam mnóstwo takich transakcji. Spektrum problemów jest olbrzymie. Mieszkania, które są w trakcie postępowania spadkowego, lokale ze zwaśnionymi właścicielami… Wiele osób zastanawia się, czy przeprowadzenie takiej transakcji jest w ogóle możliwe z punktu widzenia prawnego. Odpowiedź jest jedna – tak! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Obecnie na jakim poziomie utrzymuje się obrót nieruchomościami w Szczecinie? Czy zainteresowanie kupnem / sprzedażą jest, aż tak duże?

- Muszę przyznać, że obecnie, mimo pandemii, zainteresowanie jest bardzo duże. Zdarza się, że pracujemy do późnych godzin wieczornych. Powodzeniem cieszą się nieruchomości gruntowe, oraz wszelkie inne z „kawałkiem” ogródka. Zimą zainteresowanie kupnem nieruchomościami gruntowymi z reguły zmniejsza się, natomiast tej zimy była typowa wiosna w zakupach gruntów. Zauważyliśmy od kilku tygodni wzrost zainteresowania mieszkaniami ekskluzywnymi oraz domami w Szczecinie i okolicach. Bardzo mocno skupiamy się na poszukiwaniu domów i mieszkań w dobrych standardach.

Z czego to wynika?

– Prawdopodobnie z tego, że pragniemy i potrzebujemy własnej zielonej przestrzeni, swobody. Możliwe też, że to efekt strachu przed kolejnymi obostrzeniami. Po ponad roku życia w pewnych ograniczeniach chcemy poczuć odrobinę komfortu.

https://www.facebook.com/kingbiuro

Dodaj ogłoszenie