Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukają chętnych do pracy na granicy

Piotr Jasina, 28 marca 2006 r.
Jeszcze w tym roku Pomorski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Poszukują osób wykształconych, znających języki obce. Kandydatów, przed przystąpieniem do służby, czeka "sito egzaminacyjne".

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej zadania Straży Granicznej nie zmieniły się. Wewnętrzna granica UE jest nadal ochraniana, a ruch graniczny w przejściach kontrolowany. Dopiero przystąpienie Polski do Układu Schengen spowoduje zniesienie kontroli granicznej.

- Nie znaczy to jednak, że z zachodniej granicy Polski zniknie Straż Graniczna - przypomina ppłk. Jacek Ogrodowicz, rzecznik prasowy komendanta Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej w Szczecinie. - Zmienią się tylko priorytetowe zadania, a w POSG nadal będzie można znaleźć zatrudnienie.

Kilkadziesiąt miejsc

Jeszcze w tym roku POSG planuje przyjąć do służby kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
Największą szansę mają osoby z wyższym wykształceniem, znające języki obce. Kandydaci muszą pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do służby czeka ich "sito egzaminacyjne", w tym sprawdzian ze sprawności fizycznej.

- O przyjęcie do służby mogą ubiegać się mężczyźni i kobiety, nie ma ograniczeń wiekowych - dodaje rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej. - Chętni do służby mogą zgłaszać się przez cały rok i powinni kontaktować się z Wydziałem Kadr i Szkolenia POSG, przy ul. Żołnierskiej 45 w Szczecinie, tel. 091-4794580, 091-479458.

Warunki

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba będąca obywatelem polskim:
* o nieposzlakowanej opinii
* niekarana
* korzystająca z pełni praw publicznych
* posiadająca co najmniej średnie wykształcenie
* sprawność fizyczną
* gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie
* posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Uposażenie

Młody funkcjonariusz może liczyć na miesięczną pensję w wysokości około 1 200 zł netto. Przez 3 lata będzie w służbie przygotowawczej. W tym czasie będzie szkolony i oceniany przez przełożonych.

Po przyjęciu, 8 miesięcy spędzi na szkoleniu stacjonarnym. Podczas pobytu na szkoleniu, zakwaterowanie i wyżywienie będzie miał darmowe.

Po 3 latach służby przygotowawczej funkcjonariusz zostaje przeniesiony do służby stałej w Straży Granicznej.

Procedura kwalifikacyjna kandydata do służby w Straży Granicznej szczegółowo opisana jest na stronie internetowej Komendy Głównej Straży Granicznej - www.strazgraniczna.pl - nabór do służby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński