MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Wojskowy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie będzie miał nowy oddział

Anna Folkman
Anna Folkman
Hematologia zniknęła ze szpitala przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Lekarze się zwolnili. Miejsce po oddziale i poradni ma jednak nie stać puste. Szpital Wojskowy w Szczecinie planuje inwestycje.

Od 1 kwietnia Poradnia Hematologiczna i Oddział Hematologii 109. Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ została przeniesiona do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM.

- Wszyscy pacjenci wymagający hospitalizacji zostali już przekazani do SPSK-1 PUM w Szczecinie. Pacjenci wymagający kontynuacji leczenia w zakresie programów lekowych i chemioterapii jednodniowej mają już ustalane terminy wizyt - informuje rzecznik prasowy szpitala Robert Salamon.

ZOBACZ TEŻ:

Hematologia została przeniesiona, bo lekarze zrezygnowali z pracy.

- Cały personel lekarski Oddziału Hematologii nie złożył ofert w konkursach, ich kontrakt kończył się 31 marca - dodaje Robert Salamon. - W oddziale pracowało 6 lekarzy, 5 specjalistów i 1 rezydent oraz 16 pielęgniarek i 2 sekretarki medyczne. Lekarze podjęli pracę w innym szpitalu.

Tak działają Szpitalne Oddziały Ratunkowe w Szczecinie! [ZDJĘCIA]

Szpital Wojskowy realizuje program inwestycyjny, którego celem jest poprawa warunków udzielania świadczeń. W 2018 roku rozpoczęto cztery inwestycje. Pierwszy etap termomodernizacji, wymiana okien w całym szpitalu oraz remont stropodachów przyziemia zakończono, natomiast remont apteki szpitalnej oraz kuchni jest w trakcie realizacji. Miejsce po hematologii zostanie wyremontowane i przeznaczone na inny oddział o profilu zachowawczym.

Szpital Wojskowy będzie się modernizował i rozbudowywał [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński