MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital wojewódzki w Szczecinie z nagrodą w konkursie "Zdrowa Przyszłość – Inspiracje"

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
od lewej: prof. Miłosz Parczewski – naczelny lekarz SPWSZ ds. COVID-19, Małgorzata Szelągiewicz – zastępca dyrektora SPWSZ ds. ekonomicznych, Małgorzata Usielska – dyrektor SPWSZ.
od lewej: prof. Miłosz Parczewski – naczelny lekarz SPWSZ ds. COVID-19, Małgorzata Szelągiewicz – zastępca dyrektora SPWSZ ds. ekonomicznych, Małgorzata Usielska – dyrektor SPWSZ.
Drugie miejsce w kategorii "Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych" w ogólnopolskim konkursie "Zdrowa Przyszłość – Inspiracje" zajął Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie.

Konkurs "Zdrowa Przyszłość – Inspiracje" odbył się w roku 2022 po raz piąty. W konkursie nagrodzone zostały osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska.

Kapituła doceniła szczeciński szpital wojewódzki za projekt "Opracowanie nowoczesnych technologii laboratoryjnych, informatycznych i bioinformatycznych dedykowanych diagnostyce i prewencji zakażeń SARS COV-2" realizowany ze wsparciem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przez zespół specjalistów pod kierownictwem prof. Miłosza Parczewskiego.

Projekt zakładał m.in. stworzenie i uruchomienie asystenta sztucznej inteligencji, który samodzielnie, w pełni automatycznie, nauczy się i oceni obrazy tomografu komputerowego płuc pod kątem ich zajętości i rokowań w przebiegu COVID-19. Badacze sprawdzali także ścieżki transmisji wirusa w rejonie przygranicznym polsko-niemieckim.

W kategorii, w której wyróżniony został SPWSZ, pierwsze miejsce ex aequo zajęły Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (projekt: "Neuromonitoring śródoperacyjny podwyższający bezpieczeństwo pacjenta i usprawniający pracę chirurga w trakcie zabiegu operacyjnego na kręgosłupie") oraz szpital wojewódzki we Wrocławiu (projekt: "Rozwój usług farmacji klinicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu w celu optymalizacji i poprawy bezpieczeństwa farmakoterapii pacjentów").

Patronatami honorowymi tegoroczną edycję konkursu objęli prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

W tym samym konkursie i w tej samej kategorii, rok temu szpital wojewódzki w Szczecinie zajął trzecie miejsce. Wtedy doceniony został za projekt pn. "Plasmair'y najwyższej jakości w oddziałach zakaźnych - zdrowy personel podstawą walki z pandemią COVID-19".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński