Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Zdunowie wspiera walkę z otyłością! Ruszyła kampania społeczna "W Nowym Kształcie"

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Szpital w Zdunowie wspiera walkę z otyłością! Ruszyła kampania "W Nowym Kształcie"
Szpital w Zdunowie wspiera walkę z otyłością! Ruszyła kampania "W Nowym Kształcie" Archiwum
Otyłość to choroba, która przyczynia się do powstawania innych, równie niebezpiecznych schorzeń. Na szczęście można ją leczyć. Nadwaga to proces odwracalny! Jeden ze szczecińskich szpitali wspomaga kampanię, która pomaga walczyć z otyłością.

Stowarzyszenie Instytut Człowieka Świadomego zainaugurowało kampanię społeczną: „W Nowym Kształcie" wspierającą leczenie otyłości. Akcja skierowana jest do osób zmagających się z otyłością. Ma ich zmotywować do podjęcia leczenia i powrotu do optymalnej wagi ciała.

W Polsce problem otyłości dotyka już co czwartą osobę. Niestety, prognozy nie są dobre. Z szacunków NFZ wynika, że w 2025 r. otyłych będzie aż 30 proc. Polaków! Z kolei otyłość olbrzymia dotyka ponad 700 tys. osób, a liczba ta ciągle rośnie. Otyłość należy leczyć, tak jak każdą chorobę. Najlepiej z pomocą wykwalifikowanych osób.

- Bardzo wielu pacjentów chorujących na otyłość olbrzymią, próbowało licznymi metodami np. dietą czy aktywnością fizyczną wpłynąć na spadek masy ciała - przyznaje dietetyk SPWSZ w Szczecinie, Aleksandra Pankowska. - Część z nich nawet uzyskiwała efekty. Niestety krótkotrwałe. Otyłość bowiem wracała i narastała, a wraz z nią choroby współistniejące.

ZOBACZ TEŻ:

Dlatego walczyć z nadwagą należy pod okiem lekarzy. Dobrze dobrane metody leczenia otyłości, dają szansę na trwałe efekty. Kampanię "W nowym kształcie" współtworzą więc lekarze, naukowcy zajmujący się otyłością oraz osoby, które działają w stowarzyszeniach pacjentów. W akcję włączył się również Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego (w Zdunowie). Wykwalifikowany zespół w kompleksowy sposób zajmuje się chirurgicznym leczeniem otyłości i wykonuje od 150 do 200 operacji bariatrycznych rocznie.

- Otyłość to choroba, która nie tylko skraca życie, ale powoduje dyskomfort i choroby, które rozwijają się w przebiegu otyłości – to cukrzyca, nadciśnienie ale też nowotwory - tłumaczy specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej w SPWSZ, Bartosz Kowalewski. - Wszystkie operacje bariatryczne przeprowadzamy metodą laparoskopową, czyli najmniej inwazyjnym sposobem operowania. Dzięki temu, okres pobytu pacjenta w szpitalu wynosi około 3-4 dni, a rekonwalescencja jest bardzo krótka. Praktycznie od razu po wyjściu ze szpitala pacjenci mogą wrócić do aktywności zawodowej.

Pacjentów kwalifikuje i nadzoruje przyszpitalna Poradnia Chirurgiczna Leczenia Otyłości - dzięki czemu pacjenci mają kompleksową opiekę również przed i po zabiegu.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje infrastrukturą i sprzętem przystosowanym do leczenia pacjentów z otyłością patologiczną.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński