MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Choszcznie inwestuje w rehabilitację

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Datkowe 40 łóżek rehabilitacyjnych dla Pacjentów w szpitalu w Choszcznie
Datkowe 40 łóżek rehabilitacyjnych dla Pacjentów w szpitalu w Choszcznie SPZOZ w Choszcznie
Dodatkowe 40 łóżek rehabilitacyjnych zostało utworzone w Szpitalu Powiatowym w Choszcznie dla pacjentów, którzy w okresie wakacyjnym - od lipca do września - chcą skorzystać z leczenia stacjonarnego w Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

W Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Szpitala w Choszcznie prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu i układu nerwowego. Chodzi o tych chorych, którzy nie są w stanie korzystać ze świadczeń ambulatoryjnych i wymagają całodobowej, profesjonalnej opieki medycznej.

Aby skorzystać z pobytu rehabilitacyjnego konieczne jest skierowanie od lekarza specjalisty.

Placówka dysponuje 185 łóżkami dla pacjentów wymagających rehabilitacji ogólnej, ortopedycznej czy neurologicznej. W związku z rosnącymi potrzebami, w okresie wakacyjnym, szpital utworzył dodatkowe 40 łóżek rehabilitacyjnych. Pacjenci, którzy są zainteresowani pobytem rehabilitacyjnym, proszeni są o kontakt pod numerami telefonu: 95 765 87 54 oraz 95 765 87 82.

– Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej o nowe łóżka. W ten sposób zapewnimy specjalistyczną opiekę większej liczbie pacjentów, którzy właśnie w sezonie letnim chętnie korzystają ze stacjonarnych świadczeń rehabilitacyjnych. Profesjonalna kadra, specjalistyczny sprzęt, szeroki zakres świadczeń rehabilitacyjnych i przyjemne otoczenie to główne atuty Oddziału Rehabilitacji – wskazuje Stanisław Gacek, Dyrektor SPZOZ w Choszcznie.

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Szpitalu Powiatowym w Choszcznie jest jednym z największych oddziałów tego typu w województwie.

Tylko w 2021 r., pomimo pandemii, ze świadczeń rehabilitacyjnych skorzystało prawie 1250 osób.

  • Opiekę nad pacjentami pełnią doświadczeni lekarze specjaliści z zakresu rehabilitacji, wykwalifikowani fizjoterapeuci oraz wyspecjalizowany personel pielęgniarski.
  • Oddział realizuje różnorodne świadczenia i zabiegi, posiada bogate zaplecze fizjoterapeutyczne i diagnostyczne oraz dysponuje profesjonalną kadrą specjalistów w zakresie rehabilitacji.
  • Pacjenci przebywają w salach z pełnym węzłem sanitarnym. Dostępne są także dwie duże łazienki, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • W skład Oddziału wchodzą dwie sale gimnastyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt, gabinety fizykoterapii, w których realizowany jest pełny profil zabiegów rehabilitacyjnych, gabinet masażu oraz pracownia terapii zajęciowej.

Szpital w Choszcznie w ostatnim czasie otrzymał od wojewody zachodniopomorskiego ponad 1 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, które przeznaczone zostaną na inwestycje. W marcu placówka otrzymała 200 tys. zł na instalację gazów medycznych przy 40 stanowiskach opieki nad pacjentami. W maju szpital pozyskał dofinansowanie w wysokości 463 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu do terapii pacjentów w stanach zagrożenia życia oraz zakup urządzeń medycznych do poradni okulistycznej. A w czerwcu szpital w Choszcznie podpisał umowę na dofinansowanie (w wysokości 400 tys. zł) na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w szpitalu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przechowywać nowalijki? To musisz wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński