Szowinistyczne i mizoginistyczne teksty na blogu prowadzonym przez... adwokatów. Blog zawieszony, a autorzy apelują o... tolerancję

Mariusz ParkitnyZaktualizowano 
Dwaj szczecińscy adwokaci nie będą przynajmniej na razie prowadzić bloga przez, którego trafili przed oblicze rzecznika dyscyplinarnego adwokatury.

Chodzi o mec. Wojciecha Wojciechowskiego i mec. Marcina Stopę. Na co dzień to znani adwokaci specjalizujący się m.in.w prawie medycznym, czy rodzinnym. Po godzinach pracy prowadzą bloga o nazwie Blog dla mężczyzn. Publikacje spotkały się z ostrą reakcją niektórych czytelników. Teraz do akcji wkroczył zastępca rzecznika dyscyplinarnego szczecińskich adwokatów. Sprawdza, czy obaj adwokaci powinni mieć postępowanie dyscyplinarne za publikacje opinii niegodnych adwokata.

Na blogu adwokaci pisali m.in.:

- żaden mężczyzna, który nie ma złych doświadczeń związanych ze sprawą rozwodową, nie jest świadomy niebezpieczeństw i ryzyka związanego z zawarciem małżeństwa,

- każdy mężczyzna, który obecnie i w przyszłości będzie zawierać małżeństwo ma szansę 50%, że jego własne małżeństwo skończy się rozwodem,

- mężczyzna nie odnosi żadnych korzyści z zawarcia małżeństwa, korzyści takie odnosi natomiast kobieta,

- mężczyźni w sądach w sprawach rodzinnych są traktowani o wiele gorzej niż kobiety i nie jest to mit tylko rzeczywistość,

- obsadę kadrową w wydziałach rodzinnych sądów rejonowych oraz w wydziałach cywilnych rodzinnych sądów okręgowych w zdecydowanej większości stanowią kobiety. Kobiety, które uczestniczą w rozwodach jako strony, są o wiele lepiej traktowane niż mężczyźni. Połącz te dwa fakty ze sobą.

- to mężczyźni dzięki swojemu intelektowi wpływali na rozwój poszczególnych dziedzin nauki. Gdziekolwiek nie spojrzeć, mężczyźni robią od kobiet wszystko lepiej. Z wyjątkiem, odnosząc się do tak zwanego życia rodzinnego, kłamstwa, manipulacji i rodzenia dzieci.

Do tej pory napisali jedenaście sążnistych tekstów. Kilka dni temu do mediów i instytucji trafił wielostronicowy anonim podpisany "szczecinianki". Autorki, które dokładnie przeczytały blog, zacytowały obszerne fragmenty, które ich zdaniem są szowinistyczne.

Po reakcji rzecznika dyscyplinarnego, adwokaci podjęli dzisiaj decyzję o zawieszeniu bloga. Poinformowali o tym na blogu sążnistym komentarzem. Zapewnili, że nie chcieli ranić niczyich uczuć, a opinie miały charakter wyłącznie prywatnym.

- Podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy zamieszczać wpisów na blogu w związku z trwającym postępowaniem dyscyplinarnym. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni jakiejkolwiek formie nienawiści. Nie ma dla nas znaczenia to, czy jest to mizoginia, mizandria czy też wykorzystywanie do własnych celów politycznych takich kryteriów jak rasa, narodowość, orientacja seksualna czy poglądy. Treści prezentowane na blogu są niekiedy bardzo kontrowersyjne, a dla wielu osób bolesne i zdajemy sobie z tego doskonale sprawę. Są często skrajnie różne od poglądów przedstawianych w mediach. Jest to zabieg celowy. Z niektórymi z tych poglądów się nie utożsamiamy, z niektórymi wręcz przeciwnie. Jesteśmy dla przykładu zdania, że współczesny, nowy feminizm nie służy ani kobietom ani mężczyznom. Jesteśmy również zdania, że poglądy niektórych mężczyzn, którzy jawnie lub skrycie nawołują do pozbawienia kobiet praw, są błędne i szkodliwe. Nie jest naszym zamiarem ranienie czyichkolwiek uczuć - piszą adwokaci.

Zwracają jednak uwagę, że "są ludzie, którzy mają inne poglądy aniżeli popularne i być może należy przyjrzeć się lepiej przyczynom takiej sytuacji, a nie wyłącznie krytykować".

- Staramy się zwrócić uwagę na to, iż należy przyjrzeć się poglądom, które mogą wywoływać złość i oburzenie, aby zrozumieć się nawzajem nieco lepiej i że wzajemne zrozumienie często bywa trudne, zawsze jednak lepsze aniżeli konflikt. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że role, które narzuca kobiecie i mężczyźnie tzw. społeczeństwo, nie zawsze im służą. Niekiedy pewne kwestie, które poruszone zostały na blogu, muszą być wyrażone wprost i bez eufemizmów, niekiedy nawet zdecydowanie przejaskrawione, tak, aby łatwiej było zwrócić na nie uwagę. Co do naszych poglądów, można ująć je w następujący sposób. Mężczyzna i kobieta różnią się. Nie jesteśmy tacy sami. Kobieta i mężczyzna powinni być dokładnie tak samo traktowani przez obowiązujące normy prawne jak i przez organy je stosujące, przy czym przedmiotem naszego zainteresowania jest przede wszystkim prawo rodzinne. Nierzadko mężczyzna i kobieta traktowani są odmiennie w sprawach rodzinnych, niestety właśnie i tylko ze względu na płeć. Każdy powinien mieć równe szanse samorealizacji w życiu, zależne tylko i wyłącznie od jego zainteresowań, umiejętności, zdolności, doświadczenia i własnej pracy. Jeżeli kobieta chce poświęcić się na przykład nauce, to należy jej to zapewnić. Jeżeli inna kobieta upatruje swojej samorealizacji w posiadaniu rodziny, wychowywaniu dzieci i współtworzeniu udanego związku z mężem, to jej potrzeb nie należy ani ośmieszać ani deprecjonować. Brak wzajemnego zrozumienia między osobami pozostającymi w związku z reguły prowadzi do jego zakończenia, często do bólu i cierpienia dla obu stron związku i dla ich dzieci. To z kolei prowadzi do różnego rodzaju niekorzystnych zjawisk społecznych, w tym takich, które skutkują naruszaniem podstawowych wolności i praw jednostki. Wyrażamy również zdecydowany sprzeciw wobec braku tolerancji dla odmienności, w tym wobec braku tolerancji dla cudzych poglądów - piszą.

Decyzja o tym, czy adwokatów czeka postępowanie dyscyplinarne ma zapaść wkrótce.

______________________________________________________________________________________________

Opinie adwokatów możecie przeczytać tu: http://blogdlamezczyzn.pl/

Od Szczecina po Rzeszów, od Gdańska po Kraków. "Czarny Piątek" w całej Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Szowinistyczne i mizoginistyczne teksty na blogu prowadzonym przez... adwokatów. Blog zawieszony, a autorzy apelują o... tolerancję - Głos Szczeciński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
H
Herm

Autor tego artykułu powinien się wstydzić. Cholerny biały rycerzyk

zgłoś
P
Poszkodowana
W dniu 30.10.2018 o 10:54, Wielka Stoba napisał:

Ten powyżej to do prokuratury za pomówienie. 

Pomówienie , czyżby? Adresat do którego został skierowany ten post powinien uderzyć się w pierś i zastanowić się tak wobec ilu ludzi postąpił nieuczciwie i nie do końca w porządku. Osoba , która stoi na straży prawa , ma obowiązek udzielać pomocy prawnej , bo podpisując umowę oraz pełnomocnictwo i biorąc za to nie małą opłatę ma obowiązek wykonać zgodnie z etyką prawniczą jak najlepiej swoją pracę. Klient powierzający swoją sprawę prawnikowi ufa mu bezgranicznie. Jak można ufać prawnikowi , wtedy kiedy nie ma z nim żadnego kontaktu przez co najmniej  okres 3 miesięcy , lub dłużej 6 miesięcy. Aplikant odbierający telefon , odpowiada , że niestety nie wie gdzie znajduje się pan mecenas i kiedy będzie w kancelarii. Klient związany umową , oczywiście w niewiedzy podpisuję ją  a umowa jest tak skonstruowana , że jest skrajnie niekorzystna i niebezpieczna dla klienta. Jak tak można uciemiężać człowieka, który powierza niejednokrotnie swój los pełnomocnikowi w trudnej życiowo sytuacji  , gdyż chce tylko dochodzić sprawiedliwości np. w krzywdzie jaką doznał np. w sprawie medycznej? Jak w tak trudnym czasie  można dokładać trosk klientowi przez ignorowanie całkowite jego próśb o kontakt? Czy jedna rozmowa telefoniczna na 3 miesiące jest mega wyczynem ? Po prostu żałosne. Nie życzę nikomu z tu obecnych mieć taką pomoc profesjonalną prawniczą. Pozdrawiam serdecznie. 

zgłoś
W
Wielka Stoba

Ten powyżej to do prokuratury za pomówienie. 

zgłoś
K
Karma powraca

Ten Pan to oszust!Prowadził moją sprawę i mnie oszukał.Z tego co wiem,to nie tylko mnie. Moja skarga do Okręgowej Rady Adwokackiej zakończyła się tylko na upomnieniu Pana W.W. Nie wiem jak,to możliwe,że tyle ludzi oszukał,a ORA tylko daje naganną. To przestępstwo powinien iść do więzienia! A teraz robi sobie tym blogiem reklamę,bo nie ma już się czego złapać. Niestety P mecenasie Sąd dyscyplinarny w szczecinie uznał WW winnym i skazał Pana na karę nagany i zakaz wykonywania patronatu na okres 2 lat. Dobre i to. Ale co z tymi ludźmi,co oszukałes? Jakim trzeba być podłym człowiekiem,by karierę robić po trupach? Mam satysfakcje za to co Cię spotkało

zgłoś
z
zdziwiony
W dniu 29.10.2018 o 21:49, Gość napisał:

Poziom tych wpisow ...

O co Ci chodzi? Do kogo kierujesz swe zarzuty? Czy sugerujesz, że sędziowie mają jakiś interes w ciągnących się latami sprawach? W jakim stopniu jest to wina sądów a w jakim systemu prawnego? Co ma sędzia z tego, że sprawa ciągnie się latami, tuła się po instancjach, odwołaniach, kasacjach itp?

Sąd jest od przestrzegania obowiązującego prawa. Co o danej kwestii sędzia prywatnie myśli - fakt, czasem widać na sali sądowej. Zwł w sprawach rodzinnych. W tej sytuacji jest pytanie, dlaczego w sądach rodzinnych większość to kobiety. Często same mające porażki w życiu osobistym i pretensje do swych ex-mężów (oby ich szlag trafił!!!!). Może należałoby ustalić parytet mężczyzn w sądach rodzinnych?

zgłoś
G
Gość

Poziom tych wpisow odzwierciedla najdoskonalej jak mozna poziom polskiego wymiaru sprawiedliwosci w sprawach rodzinnych. Jest facet - jest kobieta, dziecka nie ma, bo dziecko w rozumieniu awokatow, a za nimi i sadow jest przedmiotem /nie podmiotem/ sporu. Jest narzeziem dzieki ktoremu kobieta wychodzac za maz lub "robiac sobie dziecko" miala na celu wyludzenie jak najwyzszych alimentow aby sobie wygodnie zyc. W takich scenariuszach tocza sie bodaj wzystkie tego typu sprawy. Konsekwencje tego a straszne dla dzieci i odbijaja sie w ich psychikach traumami na cale zycie bo procesy ciagna sie latami, a adwokaci zainteresowani sa jak nikt wykorzystaniem wszystkich sztucze aby je ciagnac, ciagnac jednoczesnie kase i dajac zarobic roznym innym okolorozwodowym naciagaczom. Moze by sie takl przy okazji pochwalili, ze potrafiia ciagnac sprawy rozwodowe po 10 lat, tluc dzieci po psychiatrach i blokowac im alimenty do skutku.  

zgłoś
J
Jas

Ciekawe, bo na profilu społecznościowym na f  publicznie widać lajki dla polityków typu MJW czy innych z tego obozu... ciekawe co na to rodzina w szczególności małżonki, chyba że podzielają takie opinie

zgłoś
G
Gość

I maja racje. W szczególności odnośnie małżeństwa. Kobieta zyskuje dużo więcej niż mężczyzna.

zgłoś
J
Jojo

Tylko to ostatnie jest szowinistyczne cała reszta jest prawda. Kiedy ojciec dostał prawo do opieki... Kiedy sędzia orzeka winę faceta tylko dlatego że jest facetem?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3