MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szokujące zarzuty dla lekarzy ze Szczecina. CBA: grupa przestępcza

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie oraz były Prezes Zarządu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy.

Jak już informowaliśmy 1 czerwca, kilka dni temu funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w Warszawie chirurga, specjalistę z zakresu transplantologii klinicznej i jednocześnie obecnego Prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie oraz w Lublinie patomorfologa, byłego prezesa zarządu wspomnianej Fundacji.

- Obaj usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy - wyjaśnia prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zarzuty dla szczecińskich lekarzy.

- Prowadzone w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie śledztwo dotyczy między innymi podejrzenia podejmowania czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia środków płatniczych pochodzących z oszustw oraz korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznych, poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji, w ramach mechanizmu polegającego na wprowadzaniu pacjentów szczecińskiego szpitala w błąd co do odpłatności za zabiegi chirurgiczne, które były finansowane przez NFZ oraz przyjmowania korzyści majątkowych za skrócenie terminu przyjęcia do szpitala. Łączna suma uzyskanych w ten sposób korzyści przekroczyła 1.5 mln zł - dodaje prokurator.

W toku prowadzonego śledztwa zebrano obszerny materiał dowodowy, w tym dokumentację bankową oraz zeznania świadków uzasadniające w wysokim stopniu podejrzenie popełnienia przestępstw przez określone osoby. Śledztwo ma charakter rozwojowy, a uzyskane w sprawie dowody pozwalają na udokumentowanie przestępczego mechanizmu funkcjonującego w ramach Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie.

Z uwagi na dobro postępowania Prokuratura Regionalna w Szczecinie nie udziela dalszych informacji o toczącym się śledztwie.

Przypomnijmy, że w tym samym śledztwie zarzuty usłyszał niedawno szczeciński chirurg Krzysztof K. Prokuratura chce też postawić zarzuty prof. Tomaszowi Grodzkiemu, jednemu z pomysłodawców fundacji. Jako senatora chroni go immunitet.

Żaden z podejrzanych nie przyznaje się do winy.

O sprawie pisaliśmy m.in. TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

Oświadczenia majątkowe władz Szczecina. Nieruchomości i spore oszczędności. Ile zarobili poszczególni politycy?Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oświadczenia majątkowe władz Szczecina. Ile zarobił Piotr Kr...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński