Szesnaście trójek Spójni. Stargardzki zespół jest niepokonany

Alan Czujkowski rzucił 19 punktów, pięć razy trafił za 3 pkt, miał 7 zbiórek, 4 przechwyty, 3 bloki. Tadeusz Surma
W piątej kolejce spotkań I ligi koszykarzy stargardzki zespół pokonał na swoim terenie Astorię Bydgoszcz 89:84. To piąte zwycięstwo Spójni.

W pierwszej kwarcie dzisiejszego spotkania w Stargardzie goście uzyskali 9 punktów przewagi, ale gospodarze szybko opanowali sytuację i przede wszystkim za sprawą Alana Czujkowskiego wyszli na prowadzenie.

W kolejnych minutach Spójnia powiększyła przewagę i kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Celnymi trójkami popisywał się dzisiaj Dawid Bręk, który pięć razy rzucił za 3 pkt. Pięć trójek rzucił także Czujkowski. Spójnia w całym spotkaniu aż szesnaście razy celnie rzuciła z dystansu.

Po trzech kwartach stargardzki zespół miał dziesięć punktów przewagi. W czwartej kwarcie goście wzięli się do roboty i zbliżyli się na 2 punkty. Spójnia nie pozwoliła rywalowi na więcej. W ważnych momentach punktował Hubert Pabian.

Spójnia wygrała 89:84 i było to jej piąte zwycięstwo w piątym spotkaniu. W najbliższą sobotę Spójnia zagra na wyjeździe z Polfarmeksem Kutno.

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 89:84 (20:18, 23:14, 25:26, 21:26)

Spójnia: Pabian 25 (trzy razy za 3 pkt), Czujkowski 19 (5), Bręk 15 (5), Fraś 11, Dymała 10 (2), Pytyś 6, Raczyński 3 (1), Koziorowicz.