Szczypiornistki SPR Pogoń Szczecin nie pomogły reprezentacji Polski

jakub lisowski
Adrianna Płaczek świetnie spisała się w meczu ze Szwecją, ale i tak nasza drużyna przegrała. fra2018.ehf-euro.com
Dorobek zawodniczek SPR Pogoni Szczecin w reprezentacji podczas Mistrzostw Europy we Francji: Joanna Wołoszyk wchodziła do gry tylko w obronie, a Karolina Kochaniak zagrała tylko trzy minuty i udział w imprezie zakończyła z czerwoną kartką.

To nie był dobry turniej w wykonaniu Polek. Trafiły do mocnej grupy i choć w turniejach towarzyskich wyostrzyły apetyty kibicom, to w meczach o stawkę zawiodły. Przegrały z Serbią 26:33, Danią 21:28 i Szwecją 22:23. Zajęły ostatnie miejsce w grupie i wracają do domów. To kolejny nieudany turniej mistrzowski w wykonaniu zespołu pod wodzą selekcjonera Leszka Krowickiego, więc nic dziwnego, że pojawiają się sugestie, by trener odszedł ze stanowiska. Krowicki sam rezygnować nie chce, ma zapał do pracy z kadrą. Kadrowiczki oficjalnie nie krytykują szkoleniowca, ale np. Kinga Grzyb zakończyła po meczu ze Szwecją karierę reprezentacyjną.

Wynik Polek nie może zaskakiwać, bo polska liga stoi na bardzo słabym poziomie. Mało w niej polskich zawodniczek, które potrafią kreować akcje, są dobrze rozwinięte techniczne i fizycznie, a co za tym idzie później radzą sobie w mocniejszych ligach Europy. Karolina Kudłacz-Gloc to za mało. Wybór Krowicki ma skromny i nawet powołania dla zawodniczek Pogoni były niespodzianką.

Wołoszyk i Kochaniak w ME nie zdobyły bramki. Pierwsza grała po kilkanaście minut w meczach, wspomagała defensywę. W meczu ze Szwecją przy dwóch interwencjach była spóźniona, zachowała się nieodpowiedzialnie i była karana dwoma minutami za faule. Kochaniak w tym meczu zabrakło, co było konsekwencją jej czerwonej kartki w spotkaniu z Danią (za ostry faul). Obie zawodniczki zyskały jednak na obyciu w tak ważnym turnieju.

We Francji grały też dwie Chorwatki z Pogoni: Valentina Blazević i Ivana Dezić.