Szczypiorniści Pogoni zakończyli sezon na szóstym miejscu

W ofensywie jak zwykle nie zawiódł Wojciech Zydroń.
W ofensywie jak zwykle nie zawiódł Wojciech Zydroń. archiwum
Gaz-System Pogoń Szczecin przegrała 22:28 we własnej hali ze Stalą Mielec w rewanżowym meczu o 5 miejsce. Stal wygrała również pierwsze spotkanie 32:24.

Był to mecz pożegnań. Klub podziękował za grę trzech graczom. Oficjalnie rozstano się z Tomislavem Stojkoviciem, Pawłem Matkowskim oraz Filipem Kliszczykiem. Karierę zakończył Paweł Biały.

W przyszłym sezonie do Pogoni przyjdzie bramkarz Krzysztof Szczecina z MMTS Kwidzyn. Trwają rozmowy z innym zawodnikami.

Stawka meczu i wysoka porażka Pogoni w pierwszym meczu sprawiły, że trybuny hali przy ul. Twardowskiego nie wypełniły się nawet w połowie.A przecież był to ostatni mecz na tym wysłużonym obiekcie. W przyszłym sezonie Superliga zagości w nowej hali przy ul. Szafera.

Pogoń zagrała w wyjściowym składzie bez kontuzjowanych: bramkarza Stojkovicia oraz rozgrywającego Michala Bruny. Pierwszego zastąpił Paweł Matkowski, drugiego Bartosz Konitz i Paweł Krupa. Jednak w trakcie meczu (w 40. min) serbski golkiper musiał wejść za "Maskę", bowiem ten doznał urazu stawu skokowego.

Oba zespoły nie narzuciły wysokiego tempa. Stal spokojnie czekała na błędy Pogoni, a tych trochę się nazbierało, zwłaszcza w ofensywie. Gospodarzom brakowało skuteczności i płynności w grze. Mieli do odrobienia osiem bramek straty, a po kwadransie przegrywali 6:7. Na swoim normalnym wysokim poziomie grał Wojciech Zydroń, autor ponad połowy bramek dla gospodarzy w pierwszej połowie.

Do przerwy Stal prowadziła 14:11. Jednak już po trzech minutach drugiej części Pogoń doprowadziła do wyrównania po 14. Stal szybko się otrząsnęła wyszła na kilka bramek przewagi i nie oddała jej już do końca. Na ostatnie minuty na parkiecie pojawił się 19-letni Michał Statkiewicz i w swojej pierwszej akcji zdobył bramkę.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Stal Mielec 22:28 (11:14)
Pogoń: Matkowski, Stojković - Zydroń 9, Krupa 4, Konitz 3, Jedziniak 2, Gierak 1, Walczak 1, Statkiewicz 1, Wardziński 1, Biały, Marković, Zaremba.