Szczypiorniści Pogoni wygrali i mogą uniknąć baraży

Łukasz Gierak zdobył osiem bramek dla Pogoni. Za tydzień Portowcy grają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Andrzej Szkocki/archiwum
Dzięki zwycięstwu 33:30 z Gwardią Opole Pogoń Szczecin zachowała szansę na zajęcie jedynego bezpiecznego miejsca w grupie spadkowej.

Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 33:30 (18:20)
Pogoń: Morawski, Tatar - Gierak 8, Kniaziew 7, Krysiak 6, Walczak 4, Jedziniak 4, Bruna 2, Biernacki 1, Grzegorek 1, Traszczka, Fedeńczak, Statkiewicz.

Gdyby Pogoń przegrała to spotkanie, to na pewno zakończyłaby sezon na 10 miejscu. A to oznacza grę w barażu z zespołem I ligi. Portowcy nadal mają szansę tego uniknąć, ale muszą pokonać w ostatnich dwóch meczach Śląsk Wrocław i Stal Mielec oraz liczyć na potknięcie Gwardii w spotkaniach z tymi rywalami. Stal ze Śląskiem wygrała w sobotę 27:20, ale obie ekipy są już pewne zajęcia odpowiednio 11. i 12. miejsca.

Niedzielny mecz był zacięty, z przewagą Gwardii przed przerwą. Goście prowadzili już nawet 12:16. Pierwszy remis bramkowy odnotowano w 32. minucie. Chwilę później z gradacji kar z boiska wyleciał Kirył Kniaziew, białoruski rozgrywający Pogoni, który do tego momentu zdobył aż siedem bramek.

W zdobywaniu bramek godnie zastąpił go Dawid Krysiak i Portowcy w ostatnim kwadransie nadawali ton wydarzeniom na boisku. W nerwowej końcówce nie tylko utrzymali prowadzenie, ale też powiększyli je do trzech bramek.

W następną sobotę Pogoń gra we Wrocławiu.