Szczęsny i Krychowiak kłócą się o dzieci

Materiał informacyjny
Udostępnij:
- Weźmy piłkarza! – mówi Szczęsny. – Nieee, ja wybiorę dziewczynkę. Tancerkę – odpowiada mu Krychowiak. Dlaczego się kłócą? Dwaj piłkarze, którzy od dawna wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ, w tym roku postanowili wesprzeć też jej siostrzany projekt, AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI. Dla dwójki dzieci-podopiecznych AKADEMII, ufundowali Indeksy Sukcesów.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga dzieciom z trudnościami w nabraniu pewności siebie i przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesów w życiu. To nowatorski i doskonale przemyślany projekt o ogromnym potencjale, który stale się rozwija. W tym roku obejmie ponad 2300 dzieci w całej Polsce.

Gwiazdy dla AKADEMII

W minionych latach ideą AKADEMII zachwycili się już m.in. Anna i Robert Lewandowscy, którzy przekazali na rzecz „małych ludzi z długą historią” pieniądze zebrane na swoim ślubie. „Kupieniem indeksu” chwalił się też aktor, Paweł Małaszyński. Teraz rok indywidualnych zajęć z tutorem-wolontariuszem postanowili ufundować dzieciom Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Dla Krychy to zresztą nie pierwszy raz, bowiem rok temu wsparł projekt wspólnie ze swoją narzeczoną, Celią.

Krycha i Szczęsny przed komputerem

Okazją do wyboru dzieci, które wesprą swoją wpłatą, było dla piłkarzy reprezentacji zgrupowanie przed meczami z Meksykiem i Urugwajem. Wspólnie zasiedli do komputera, by na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl przeczytać aplikacje dzieci włączonych do projektu. Mali studenci opisują w nich swoje marzenia i to, kim chcieliby zostać w przyszłości. Udział w AKADEMII ma im pomóc w tym, by to osiągnęli.

- Ja bym chciał pomóc Jakubowi – powiedział, wpatrując się w ekran Szczęsny. - Zobacz, Jakub jest dobrym chłopakiem. Chciałby, żeby nie było zamachów na świecie. I chce zostać piłkarzem. Ja bym chciał pomóc Jakubowi.

- Nie, to ja mu pomogę – zaprotestował Krychowiak. – Czytaj: „Chcę wybudować plac zabaw ze zjeżdżalnią wodną”. To jest coś! Ambitnie.

Walcz o marzenia

- No dobra, słuchaj, to ja kupię indeks Wiktorii – zgodził się bramkarz Juventusu. - Wiktoria chce być weterynarzem, a to znaczy, że jest bardzo wrażliwą młodą kobietą. Życzę jej, żeby spełniła swoje marzenie i kiedyś została najlepszym weterynarzem w Polsce. I będę do niej zabierał swojego psa .

- Ale ty przecież nie masz psa – zdziwił się Krycha.

- Ale zawsze mogę mieć. A ty co napisałeś Kubie? – spytał Szczęsny. – Pokaż. „Bądź panem swojego losu. Wszystko zależy od Ciebie. Świat stoi przed Tobą otworem. Walcz o swoje marzenia”. No proszę, cały Krycha!

Ty też możesz pomóc

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Dzięki niemu dziecko przestaje musieć się uczyć, a zaczyna chcieć. Działa od 2003 roku i jest obecna w 55 miejscowościach w całej Polsce. Jej podopieczni to mali ludzie „z długą historią”, niekiedy trudną i niepozbawioną rozczarowań. Udział w projekcie to dla nich szansa, by uwierzyli w siebie i zmienili sposób myślenia. By im pomóc, wystarczy wejść na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wybrać, w jaki sposób chcemy to zrobić. Na przykład – jak Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak – fundując wybranemu dziecku Indeks Sukcesów. Koszt Indeksu to 1000 zł. Można go kupić indywidualnie lub dołączyć do zbiórki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Szczęsny i Krychowiak kłócą się o dzieci - Dziennik Polski

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński